"Sektor usług nowoczesnych w Polsce 2024" to raport przygotowany przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych. Badanie zostało przeprowadzone wśród firm z 15 największych miast w kraju. Ranking stanowi cenne źródło wiedzy dla inwestorów planujących rozwój w Polsce.
W klasyfikacji ogólnej Poznań zajął trzecie miejsce (po Warszawie i Krakowie). Na tak dobrą ocenę złożyły się bardzo wysokie pozycje w wielu dziedzinach, w tym dwa pierwsze miejsca w kategoriach: "współpraca z lokalnym biurem obsługi inwestorów" czy "poziom wynagrodzeń".
- Poznań zajmuje wiodącą pozycję wśród lokalizacji dla sektora usług nowoczesnych. Jest to jednak związane nie tylko z atutami inwestycyjnymi, takimi jak duża baza talentów - absolwentów poznańskich uczelni - czy wysoka jakość życia, ale też nie mniej ważnym wsparciem, jakie inwestorzy otrzymują od władz miasta - mówi Katja Lozina, dyrektorka Biura Obsługi Inwestorów.
Poznań zajął również wysokie miejsca w zakresie: jakości życia, transportu publicznego, środowiska, uniwersytetów, lokalizacji biur.
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych jest organizacją reprezentującą tę gałąź gospodarki w Polsce. W Poznaniu pracuje w niej blisko 30 tys. osób, zatrudnionych w ponad 150 firmach, takich jak Rockwool, GSK, Miele czy McKinsey & Company.
JZ