Operujące w obszarze finansów, controllingu oraz sprzedaży Miele Global Services zatrudnia już ponad 100 pracowników. Na tym jednak nie kończą się plany rozwojowe firmy. Aktualnie poszukiwani są nowi specjaliści, głównie z działów: European Sales Factory (sales backoffice), Accounts Payable, Accounts Receivable, General Ledger.
- Cieszę się, że pomimo pandemii, przedsiębiorstwa takie jak Miele dalej inwestują w Poznaniu i tworzą nowe miejsca pracy. Co istotne, są to atrakcyjne stanowiska, zapewniające rozwój pracowników z różnych grup wiekowych i na różnych etapach kariery zawodowej - mówi prezydent Jacek Jaśkowiak.
Miele Global Services ma swoją siedzibę w kompleksie Business Garden. To dobra lokalizacja dla biznesu, ceniona przez firmy mające tam swoje biura. Wszystkie aktualne oferty pracy w centrum usług wspólnych grupy Miele można znaleźć na stronie: https://bit.ly/3kWndRf.
- Wybór Poznania, jako lokalizacji dla Miele Global Services, nie był przypadkowy. Oba miasta: Poznań i Gütersloh, gdzie znajduje się główna siedziba spółki Miele, mają pewne podobieństwo: liczba mieszkańców w Gütersloh jest bliska liczbie studentów w Poznaniu - żartuje Anna Meduna, prezes Zarządu Miele Global Services. - Najistotniejszym dla nas aspektem był fantastyczny rynek pracy, który mamy w Poznaniu, a więc wielu znakomicie wykształconych specjalistów, których możemy tu pozyskać. Oczywiście sprawna i bezproblemowa współpraca z Urzędem Miasta Poznania jest tutaj dodatkowym atutem - podkreśla.
Miele & Cie. KG to niemieckie przedsiębiorstwo założone w 1899 w Nadrenii Północnej - Westfalii produkujące wysokiej jakości sprzęty dla gospodarstwa domowego, obiektów użyteczności publicznej i służby zdrowia.
- O atrakcyjności Poznania, jako miasta przyjaznego biznesowi, świadczą liczne nagrody branżowe. Sześciokrotnie zwyciężyliśmy w konkursie Outsourcing Stars w kategorii "najlepsza lokalizacja dla sektora usług dla biznesu". W tegorocznym rankingu "Perły Samorządu" Poznań otrzymał wyróżnienie w kategorii "Lider Dobrych Praktyk". Zostaliśmy także docenieni tytułem "Miasto Przyjazne Inwestorom" w Konkursie Prime Property Prize 2020 - wymienia Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.
Branża nowoczesnych usług biznesowych ciągle się rozwija. W stolicy Wielkopolski zatrudnia ponad 20 tys. osób, które pracują przy projektach międzynarodowych firm. Inwestorzy doceniają dogodną lokalizację Poznania i dostęp do szerokiego grona wysoko wykwalifikowanych specjalistów z różnych obszarów takich jak: finanse, administracja, obsługa klienta, IT czy HR. Na poznańskim rynku działa obecnie 115 centrów usług wspólnych. Na założenie tutaj swoich biur zdecydowali się m.in. Volkswagen, GSK, Franklin Templeton czy Bridgestone.
JZ