Ideą konferencji jest integracja przedstawicieli społeczności IT/ICT oraz promocja Poznania jako ośrodka nowych technologii i świetnego miejsca do rozwoju dla specjalistów. Eksperci podzielą się z uczestnikami wydarzenia swoją branżową wiedzą, a także bogatym doświadczeniem.
-W zeszłym roku niemal 1 tysiąc uczestników wysłuchało prawie 50 ekspertów z sektora technologicznego. W tym roku spodziewamy się podobnej frekwencji i bardzo cieszymy się, że konferencja Pozitive Technologies stała się rozpoznawalna w branży. Za niecały miesiąc, 18 listopada, na scenie wystąpi niespełna 60 prelegentów, a uczestnicy wydarzenia będą mogli wysłuchać 50 niesamowitych prezentacji i 2 bardzo interesujących debat - mówi Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora w Biurze Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.
Główny organizator eventu, Miasto Poznań, zaprosił do współpracy najlepszych specjalistów sektora IT i nowych technologii.
Jako prelegenci wystąpią m.in. prof. Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźminskiego, Paweł Grabowski - przedstawiciel sieci sklepów Żabka Polska, Krzysztof Zalasa - przedstawiciel Google Cloud, Łukasz Basa - Lider Cyber Defense and Offense Team działającego w strukturach IT Security Allegro, Paweł Potasiński - nagrodzony tytułem Microsoft Most Valuable Professional, Tomas Stachlewski - szef zespołu architektów w Amazon Web Services na Europę Środkowo-Wschodnią, Ireneusz Tarnowski - Santander Bank Polska, Wojciech Kułaga - Product Owner aplikacji mobilnej InPost Mobile. Głównym prelegentem konferencji została Sidney Madison Prescott - przedstawicielka Spotify.
Wydarzenie dostępne dla wszystkich i w formule online
Na stronie pozitive.tech dostępna jest rejestracja na konferencję Pozitive Technologies 2021, która umożliwia pobranie darmowego biletu. Liczba bezpłatnych wejściówek jest ograniczona, dlatego warto zapisać się już teraz, aby nie stracić szansy na udziału w wydarzeniu.
Tegoroczna edycja odbędzie się w formule online. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej platformy eventowej, uczestnicy z całej Polski, a także ci, którzy mieszkają za granicą, mogą wziąć w niej udział.
PiątkOps, Jeżyce ++, WilData
Trzecia edycja tego technologicznego wydarzenia rozpocznie się o godz. 9:15 na głównej scenie "Business". Od godz. 9:30 do 17:00 na wszystkich uczestników będzie czekało aż 50 wartościowych prelekcji i wystąpień. Będą one podzielone na 5 ścieżek tematycznych, które swoimi tytułami nawiązują do nazw 5 poznańskich osiedli: PiątkOps (DevOps), Jeżyce ++ (Full Stack), WilData (Data & Analytics), GrunSec (Security) oraz NaraMobile (Mobile). Równolegle na scenie głównej także odbędą się prezentacje.
W agendzie zaplanowano również dwie debaty. Poprowadzi je Wiktor Doktór z Pro Progressio. Temat pierwszej z nich to "Chmura w biznesie - możliwości i zagrożenia". Rozmawiać na ten temat będą specjaliści: Andrzej Szelemetko (GFT Poland), Maksymilian Arciemowicz (Capgemini Software Solutions Center), Paweł Damian (Allegro), Stefan Lijewski (Żabka Polska), Tomasz Kaczmarek (Egnyte) oraz Wojciech Wencel (summ-it). Druga debata odbędzie się pod nazwą: "Współpraca startupów i korporacji". Wystąpi w niej Anna Potrzebowska (Miasto Poznań), Monika Synoradzka (SpeedUp), Piotr Piątek (Warmie) oraz Witold Szal (IT Integro).
Szczegółowa agenda znajduje się na stronie internetowej konferencji: pozitive.tech.
Poznań - miasto biznesu i technologii
Wiele firm, których siedziba zlokalizowana jest w Poznaniu, z wielkim sukcesem realizuje projekty w branży IT oraz nowych technologii. Zarówno na rynku lokalnym, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na rozpoczęcie tutaj swojej technologicznej działalności lub współpracę z poznańskimi specjalistami.
Miasto Poznań wraz z ManpowerGroup przygotowało specjalny raport pt. "Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu 2021". Wynika z niego, że w stolicy Wielkopolski istnieje niesamowity potencjał w zakresie nowych technologii. Liczba osób, które studiują w Poznaniu kierunki powiązane z sektorem IT, wynosi obecnie 6 tys. Dane GUS wskazują natomiast, że na terenie Wielkopolski znajduje się niemal 9 tys. firm, które działają w szeroko pojętej branży ICT (w tym także przedsiębiorstwa z usługami informatycznymi).
- Branża technologiczna w Poznaniu znajduje się w fazie intensywnego rozwoju. Po rozmowach z ekspertami możemy stwierdzić, że wciąż rośnie zapotrzebowanie na usługi IT/ICT, a także wykwalifikowanych specjalistów. Warto również podkreślić, że 87% firm z sektora IT planuje wzrost zatrudnienia - komentuje Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora w Biurze Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.
BOI/JZ