Pakiet zniżek "Po Raz Pierwszy" to propozycja dla nowych podatników - jest dla nich dobrą okazją do zapoznania się z miejskimi instytucjami, ich wyjątkową ofertą rekreacyjną, sportową i kulturalną. W pakiecie powitalnym do odebrania są 24 bilety w cenie 1 zł każdy, a także bezpłatne wejściówki i zniżki ułatwiające skorzystanie z miejskich atrakcji.
Propozycja jest wyjątkowa: wśród biletów za złotówkę jest m.in. wejście do Nowego Zoo, Centrum Szyfrów Enigma, na Termy Maltańskie (Aquapark), a także do Teatru Muzycznego (na spektakl "Irena") czy do Teatru Ósmego Dnia. W ofercie są również bilety za 1 zł do Bramy Poznania, Palmiarni Poznańskiej czy na obiekty sportowe POSiR. Więcej szczegółów na stronie OK Poznań.
Tę dodatkową pulę zniżek i ulg skierowano do osób, które w 2024 r. po raz pierwszy w życiu rozliczyły swój PIT i zdecydowały się zrobić to w Poznaniu, a także do tych, którzy wcześniej rozliczali podatki w innych miejscowościach, ale w 2024 r. po raz pierwszy zdecydowali się zrobić to w stolicy Wielkopolski.
Aby przystąpić do programu OK Poznań i skorzystać z oferty "Po Raz Pierwszy"należy udać się do Punktu Obsługi Programu OK Poznań Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 16 (naprzeciwko Dworca Zachodniego).
Osoby, które wcześniej rozliczały się w innych miejscowościach, powinny tam okazać pierwszą stronę PIT za 2022 r. z poprzedniego miejsca rozliczenia oraz pierwszą stronę PIT za 2023 r. rozliczonego w Poznaniu. Podatnicy, którzy dotąd nigdy nie rozliczali PIT, mogą okazać zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w Poznaniu potwierdzające ten fakt oraz PIT za 2023 r. rozliczony w stolicy Wielkopolski.
Zarejestrowani użytkownicy będą mieć dostęp do wszystkich propozycji i zniżek partnerów OK Poznań oraz do oferty specjalnej "Po Raz Pierwszy". Z oferty partnerów programu można skorzystać poprzez aplikację mobilną, stronę internetową lub okazując imienną kartę OK Poznań.
Nowy pakiet powstał, by zachęcić do rozliczania podatków w Poznaniu. Zgodziła się na to rada miasta, podejmując taką decyzję na sesji. To ważne, ponieważ aż 48% odprowadzonego podatku wraca do Poznania. W ten sposób osoby, dla których stolica Wielkopolski jest centrum życia, mogą przekazać część swojego podatku na rozwój usług miejskich i przestrzeni, z której korzystają każdego dnia.
Te pieniądze pozwalają zmieniać miasto na lepsze. Dzięki nim budowane są nowe chodniki, parki i zieleńce, szkoły i przedszkola. Wpływy z PIT-ów pozwalają też organizować bezpłatne zajęcia dla dzieci, a także ogólnodostępne imprezy i festiwale dla wszystkich poznanianek i poznaniaków. To dzięki nim seniorzy mogą korzystać z pomocy "Złotej rączki" i innych ułatwień. To OK rozliczać podatki w Poznaniu!