Chociaż start ograniczony jest limitem wiekowym, to na Golęcinie mogą pojawić się nazwiska, które w polskiej lekkoatletyce zdążyły wyrobić sobie znakomitą markę. W kategorii U23 mieszczą się wciąż aktualni mistrzowie Polski seniorów - Pia Skrzyszowska (100 m ppł), Łukasz Żok (200 m) czy Wiktoria Miąso (skok wzwyż). Po tegoroczny tytuł mistrzowski w Suwałkach sięgała także zawodniczka OŚ AZS Poznań Roksana Jędraszak. Poznańscy kibice będą z pewnością dopingować także srebrnego i brązowego medalistę 98. PZLA Mistrzostw Polski Patryka Wykrotę z KS Stal LA Ostrów Wlkp. (100 i 200 m) oraz sprinterkę Martę Zimną z OŚ AZS Poznań. Ostateczną listę uczestników poznamy w przyszłym tygodniu.
Ważne informacje dla kibiców
Program zawodów jest już dostępny na stronie internetowej imprezy. W sobotę zmagania rozpoczną się o godz. 12.30, a w niedzielę o godz. 10.30. Wejście na trybuny będzie możliwe godzinę przed rozpoczęciem pierwszych konkurencji. Co ważne, kibice będą wpuszczani na teren kompleksu sportowego na Golęcinie wyłącznie bramą przy stadionie żużlowym. Podczas całodniowego kibicowania miłośnicy Królowej Sportu będą mogli korzystać ze strefy gastronomicznej, w której będzie można zakupić napoje, lody oraz burgery.
W związku z organizacją 39. PZLA Mistrzostw Polski U23 od piątku do niedzieli (29-31.07.) zostanie wyłączona z ruchu samochodowego droga od ul. Warmińskiej nad Rusałkę. Nie będzie można również zaparkować przy boisku rozgrzewkowym. Do dyspozycji kibiców będzie natomiast parking zlokalizowany przy wejściu na stadion żużlowy. Dysponuje on ograniczoną liczbą miejsc. Dobrą alternatywą dla miłośników Królowej Sportu będzie skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
Ważna informacja dla osób trenujących na co dzień na Golęcinie: dniach 29-31 lipca boiska sportowe Oddziału POSiR Golęcin będą udostępniane na treningi wyłącznie uczestnikom mistrzostw.
Więcej informacji na stronie: https://poznan2022.pl/.
POSiR/JZ