Modernizacja siedziby MOPR

na zdjęciu siedziba MOPR widziana z lotu ptaka, widać rusztowania przy elewacji - grafika rozmowy
Modernizacja MOPR znacząco poprawiła komfort obsługi klientów
Modernizacja siedziby MOPR

Zakończyła się kompleksowa modernizacja wnętrz siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) przy ul. Cześnikowskiej - nadal trwa jednak remont elewacji budynku. Prace potrwają do trzeciego kwartału tego roku.

W ramach modernizacji siedziby MOPR m.in. wyremontowano przestrzeń biurową i wydzielono pomieszczenia socjalne dla pracowników. Przebudowano też toalety, z których jedna jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także strefę wejścia z biurem obsługi klientów, gdzie zamontowano nowe okna i drzwi zewnętrzne. Pojawiły się także witryny doświetlające klatkę schodową, przebudowano schody wewnętrzne, zabudowano loggie i powiększono wiatrołap.

 - Z efektów dotychczasowych prac modernizacyjnych korzystają już klienci i pracownicy MOPR. W trakcie robót budowlanych zawartych w umowie z wykonawcą okazało się, że elewacja siedziby ośrodka jest w złym stanie technicznym. Stąd decyzja o konieczności przeprowadzenia dodatkowych robót związanych z jej remontem - mówi Barbara Plenzler-Horváth, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Trwający kilka miesięcy remont nie wpłynął na obsługę klientów ośrodka, która przebiegała bez zakłóceń. 

- Cieszymy się, że mimo kłopotów na rynku materiałów budowlanych, spowodowanych pandemią, udało się szybko i sprawnie zakończyć przebudowę naszej głównej siedziby - mówi Anna Krakowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. - Modernizacja znacząco poprawi komfort klientów. To z myślą o ich wygodzie na parterze budynku powstał hol z poczekalnią, punkty obsługi, pomieszczenia do specjalistycznej pracy z klientem, kącik do zabaw dla dzieci, zaplecze sanitarne, a jedna z toalet została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

Nie jest to jedyne udogodnienie dla osób o ograniczonej sprawności. Wkrótce przed wejściem do budynku przy ul. Cześnikowskiej będą zamontowane tablice z nazwą urzędu i godzinami otwarcia w języku Braille'a, natomiast w punkcie obsługi klienta stanie pętla indukcyjna, która pomaga lepiej słyszeć osobom, korzystającym z aparatów słuchowych lub implantów. 

- Także pracownicy MOPR zyskali lepsze warunki pracy - zaznacza dyrektor Anna Krakowska.  - Do wyremontowanego budynku został przeniesiony Dział Ekonomiczny i Sekcja Informatyki, mieszczące się do tej pory w obiekcie, którego stan techniczny był zły. 

Remont przeszły również instalacje wewnątrz budynku: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna, elektryczna i wentylacyjna. Siedziba MOPR - m.in. wskutek poszerzenia korytarzy, przebudowy schodów, montażu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, a także dzięki zapewnieniu dodatkowych wyjść oraz instalacji sygnalizacja pożaru - została dostosowana do obowiązujących przepisów ochrony pożarowej.

PIM/AW