Miasto przyjazne mokradłom

Zdjęcie przedstawia mokradła z góry. - grafika rozmowy
Tematyka trzeciej już konferencji "Klimat i środowisko" będzie poświęcona szczególnie terenom podmokłym - a zwłaszcza ich potencjałowi w zakresie adaptacji do zmian klimatu i ochrony wód/ prof. M. Lamentowicz
Miasto przyjazne mokradłom

Ekologia, bioróżnorodność oraz potencjał terenów podmokłych w zakresie adaptacji do zmian klimatu i ochrony wód - to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji "Klimat i środowisko". Wydarzenie, organizowane przez Urząd Miasta Poznania, odbędzie się 17 października na MTP, w ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Tematyka trzeciej już konferencji "Klimat i środowisko" będzie poświęcona szczególnie terenom podmokłym - a zwłaszcza ich potencjałowi w zakresie adaptacji do zmian klimatu i ochrony wód. Tematyka tegorocznej konferencji wpisuje się w działania Poznania, który stara się o akredytację "Miasta przyjaznego mokradłom".

Uczestnicy wydarzenia skupią się m.in. na promowaniu ochrony i mądrego użytkowania mokradeł. Chodzi o to, byśmy zdawali sobie sprawę, jaki potencjał tkwi w bagnach, podmokłych terenach, trzcinowiskach, olsach i łęgach oraz czuli się odpowiedzialni za obecny i przyszły stan mokradeł. Pomóc w tym może integracja jednostek naukowych, organizacji pozarządowych i władz samorządowych, które razem działają na rzecz środowiska.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 17 października w pawilonie nr 10 na Międzynarodowych Targach Poznańskich (start o godz. 10, wejście od godz. 9.30). Wydarzenie jest częścią  Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO. Jego organizatorem jest Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.klimatisrodowisko.pl. Tam także odbywa się rejestracja do udziału online i stacjonarnie. 

Konferencja finansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

AJ