- Nowe Schronisko dla zwierząt w Poznaniu jest ośrodkiem na miarę XXI wieku. Zwierzęta mają tam zapewnione przyjazne i komfortowe warunki, które jednak nie zastąpią im domowego ciepła i miłości właścicieli. Osoby, które chcą zaopiekować się kotami, zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową schroniska - mówi Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.
Obecnie w poznańskim schronisku przebywa ok. 250 kotów, niestety ponad połowa z nich wymaga leczenia. Proces adopcyjny jest prosty i trwa mniej więcej 2 tygodnie. Pierwszym krokiem do poszerzenia grona domowników o mruczka jest zapoznanie się z informacjami na stronie placówki. Można tam znaleźć m.in. odpowiedzi na pytania, które pomogą podjąć decyzję o adopcji. Osoby zdecydowane najpierw wypełniają ankietę przedadopcyjną (należy odsyłać ją na adres e-mail: biuro@schronisko.com), następnie kontaktują się z nim pracownicy schroniska, którzy po przeprowadzeniu rozmowy telefonicznej informują o kocie wskazanym w ankiecie lub - jeśli nie jest to wybrane zwierzę z ogłoszeń - zapraszają do kociarni. Po dokonaniu wyboru, pracownik placówki udziela szczegółowych informacji na temat danego czworonoga oraz jego stanu zdrowia. Wszyscy podopieczni schroniska są zaszczepieni, wykastrowani oraz zaczipowani. Każdy wydawany jest nowym właścicielom z książeczką zdrowia.
Schronisko dla zwierząt w Poznaniu rozpoczęło działalność w nowej lokalizacji latem ubiegłego roku. Pod koniec 2021 roku ponad połowa kotów, tj. około 300, znalazła nowy dom, a od stycznia - 50 mruczków.
17 lutego to Światowy Dzień Kota. W Poznaniu obchody tego święta już się rozpoczęły. Od 14 do 20 lutego warto śledzić wydarzenie Poznań świętuje Światowy Dzień Kota na Facebooku. Tam codziennie publikowane są najważniejsze informacje związane z tymi niezwykłymi zwierzętami - przybliżany jest temat chipowania, kastracji i sterylizacji, a także można zapoznać się z historiami kotów już adoptowanych. Dodatkowo na profilu poznańskiego schroniska pojawiają się informacje z domów, filmy i zdjęcia z adopcji i wiele innych ciekawych tematów.
Osoby, chcące pomóc czworonożnym mieszkańcom Poznania, mogą także wziąć udział w zbiórce karmy, która trafi do osób i fundacji opiekujących się kotami wolno żyjącymi. Akcja jest prowadzona od 14 do 27 lutego - w Schronisku dla zwierząt przy ul. Kobylepole 51 oraz w Palmiarni Poznańskiej przy ul. Matejki 18, w godzinach otwarcia obiektów. Na liście kocich potrzeb znajduje się mokra lub sucha jakościowa karma z wysoką zawartością mięsa, która pozwoli dostarczyć dużo energii w chłodne dni.
JZ