Konsultacje społeczne w nowej formie

Screen - grafika rozmowy
Do 18 stycznia 2023 roku można wziąć udział w konsultacjach dotyczących zmian organizacji ruchu na dwóch poznańskich osiedlach. Do poznania opinii mieszkańców zastosowano nowe narzędzie - geoankietę
Konsultacje społeczne w nowej formie

Do 18 stycznia 2023 roku można wziąć udział w konsultacjach dotyczących zmian organizacji ruchu na dwóch poznańskich osiedlach - Grunwald Południe oraz Szczepankowo-Spławie-Krzesinki. Do poznania opinii mieszkańców zastosowano nowe narzędzie - geoankietę. 

Aby wziąć udział w geokonsultacjach nie trzeba przychodzić na specjalne spotkania. Można to zrobić o dowolnej porze dnia lub nocy przez komputer. Wszystkie odpowiedzi nanosi się w specjalnym formularzu lub na interaktywnej mapie. W geoankiecie bowiem poza tradycyjnymi pytaniami ankietowymi, można wskazać konkretne miejsce na mapie albo zaznaczyć dany obszar. 

Instrukcję obsługi geoankety można znaleźć na stronie Voxly. Użytkownik dowie się, jak postępować w przypadku wybierania obiektów na mapie, znajdzie tam odpowiedzi na pytania o dokładną lokalizację jakiegoś obiektu lub wskazanie preferowanego kierunku ruchu poprzez naniesienie strzałki. Ponadto podczas wskazywania kierunków, na panelu ankiety wyświetlane są informacje pomagające wykonać poszczególne kroki, a także poprawić już wprowadzoną odpowiedź.

Osiedlowe geokonsultacje

Na Osiedlu Grunwald Południe planowane są zmiany w organizacji ruchu terenu ograniczonego ulicami: Bułgarską, Marszałkowską i Grunwaldzką.

Dotyczą one kierunków ruchu na ulicach: Kasztelańskiej (od ul. Drzewieckiego w kierunku ulic: Bułgarskiej i Marszałkowskiej), Miecznikowskiej (odcinek od ul. Bułgarskiej do ul. Trybunalskiej), Trybunalskiej (odcinek od ul. Miecznikowskiej do ul. Kasztelańskiej), Podkomorskiej (odcinek od ul. Kasztelańskiej do ul. Marszałkowskiej), Senatorskiej (odcinek od ul. Marszałkowskiej do ul. Kasztelańskiej) uspokojenia ruchu i wprowadzenia elementów związanych z uporządkowaniem parkowania oraz wyznaczeniem kontraruchu rowerowego. 

Więcej informacji o geokonsultacjach i link do nich można znaleźć miejskiej stronie poświęconej Konsultacjom społecznym.  

Osoby, które nie mają możliwości wypełnienia ankiety internetowej czy zapoznania się z materiałami online mogą przyjść do punktu konsultacyjnego. Mieści się on w Szkole Podstawowej nr 74 przy ul. Trybunalskiej 17/25. Konsultanci będą czekać na mieszkańców we wtorek, 10 stycznia 2023 r. w godz. 16-19. 

Również na Osiedlu Szczepankowo-Spławie-Krzesinki planowa są zmiany organizacji ruchu. Chodzi o teren ograniczonyulicami: Ługańską, Szczepankowo, Wieprawską, Rodawską, Ostrowską i Bodawską.

Dotyczą one kierunków ruchu na ulicach: Iławskiej (odcinek od ul. Chotomińskiej do ul. Ługańskiej), Łopawskiej (odcinek od ul. Bodawskiej do ul. Chotomińskiej), Gardowskiej (odcinek od ul. Wieprawskiej do ul. Ostrowskiej), Wieprawskiej (odcinek od ul. Rodowskiej do ul. Gardowskiej) i Chotomińskiej (odcinek od ul. Gardowskiej do ul. Rodawskiej) uspokojenia ruchu i wprowadzenia elementów związanych z uporządkowaniem parkowania oraz wyznaczeniem kontraruchu rowerowego.

Więcej informacji o geokonsultacjach i link do nich można znaleźć miejskiej stronie poświęconej Konsultacjom społecznym.  

Osoby, które nie mają możliwości wypełnieniać ankiety internetowej czy zapoznaniać się z materiałami online mogą przyjść do punktu konsultacyjnego. Mieści się on w Szkole Podstawowej nr 61 przy ul Szczepankowo 72A. Konsultanci będą czekać na mieszkańców w środę, 11 stycznia w godz. 16-19. 

Internetowe geokonsultacje wraz z prezentacją projektu na interaktywnej mapie dla obu osiedli potrwają do 18 stycznia 2023 r.

Celem zmian jest uporządkowaniu ulic, podniesieniu komfortu i bezpieczeństwa nie tylko dla pieszych, ale i dla pozostałych osób uczestniczących w ruchu.

RB