Fazę grupową LKE poznańska drużyna rozpoczęła co prawda od porażki 3:4 na wyjeździe z faworyzowanym Villarreal CF, ale zostawiła po sobie dobre wrażenie. Efektowna wygrana z FK Austria Wiedeń 4:1 na własnym boisku przed trzema tygodniami rozbudziła z kolei apetyty i nadzieje kibiców. Ewentualne pokonanie Hapoelu może bowiem sprawić, że w trzech ostatnich meczach Kolejorz będzie musiał zdobyć maksymalnie 3 punkty (przy korzystnym układzie gier wystarczy nawet 1 punkt), by zapewnić sobie wyjście z grupy i awans do 1/16 LKE.
W przyszłym tygodniu (13 października) poznaniacy rozpoczną rundę rewanżową. Najpierw na wyjeździe zagrają z Hapoelem. 27 października pojadą do Wiednia, a 3 listopada zakończą fazę grupową meczem przed własna publicznością z Villarreal CF.
Optymistycznie zakładając, że Lech wygra w grupie cztery mecze i awansuje z 2. miejsca, może w tych rozgrywkach zdobyć nawet 9 punktów do rankingu klubowego (8 za mecze, 1 za awans) i pobić wynik z sezonu 2008/2009 (8 punktów) oraz zbliżyć się do rewelacyjnego sezonu 2010/2011, kiedy wyszedł z grupy mając tyle samo punktów co Manchester City, a wyprzedzając Juventus Turyn i Red Bull Salzburg. W 1/16 wygrał pierwszy mecz z portugalską SC Braga, by odpaść dopiero w rewanżu. Tamte rozgrywki zakończył z 10,9 punktami. Więcej punktów z pięciu ostatnich sezonów może dać rozstawienie w kolejnych sezonach europejskich rozgrywek.
Lech nie gra tylko dla siebie, ale także dla innych polskich drużyn i kraju. Każdy zdobyty przez niego punkt przekłada się na 0,25 punktu do rankingu krajowego (liczba punktów podzielona przez liczbę drużyn reprezentujących kraj w danym sezonie). Obecnie Polska jest na 27. miejscu w Europie z 17 punktami. Przed nią są: Rumunia, Węgry i Bułgaria, które mają odpowiednio - 18,250, 18,625 i 18,750 punktów. Wyższa pozycja gwarantuje start w eliminacjach od późniejszych rund.
Spotkanie z Hapoelem Beer Szewa będzie drugą konfrontacją Lecha z izraelską drużyną. W 1993 roku w 1. rundzie Ligi Mistrzów UEFA pokonał w dwumeczu 7:2 Beitar Jerozolima.
Wzmocnienie komunikacji przed meczem
Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów oraz w celu utrzymania standardu podróżowania dla pozostałych pasażerów Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.
Linie nr 163, 191, 193: obsługa bardziej pojemnym taborem,
Linie nr 1, 6, i 15 - dodatkowe kursy.
Wzmocnienie komunikacji po meczu
Linie nr 163, 191, 193: obsługa bardziej pojemnym taborem,
Linie nr 1, 6, i 15 - dodatkowe kursy.
Czasowa zmiana w organizacji ruchu
W związku z meczem w godz. 15:30 - 23:00 zmianie ulegnie organizacja ruchu.
W pierwszym etapie, przed rozpoczęciem meczu i w jego trakcie, wyłączone z ruchu będą:
- ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej,
- ul. Ptasia na odcinku od parkingu "POL-HOL" do ul. Wałbrzyskiej oraz ul. Węgorka,
- ul. Świerzawska od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle,
- pas do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od centrum) w ul. Jugosłowiańską.
W drugim etapie, pod koniec meczu i na czas rozejścia się kibiców, wyłączone z ruchu będą:
- dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od strony Junikowa) w ul. Bułgarską,
- ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach),
- ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej,
- ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej,
- wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.
Ponadto obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej oraz zakaz wjazdu w zatokę na ul. Jugosłowiańskiej przy ul. Grunwaldzkiej.
Utrzymana zostanie komunikacja zbiorowa na ulicach: Bułgarskiej i Grunwaldzkiej. Na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie imprezy.