- Oprócz dużych inwestycji rowerowych, jak Wartostrada, budowa dróg wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej i Dolna Wilda, ważne są również te nieco mniejsze, osiedlowe. Dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu zaangażowane są lokalne społeczności, które wskazują istotne potrzeby w swojej okolicy - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
To niezbyt długi odcinek drogi dla rowerów, ale bardzo ważny dla usprawnienia ruchu w tej części Poznania. Dzięki niemu rowerzyści mogą sprawnie i bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy drogami położonymi w rejonie ul. Bułgarskiej - znajdującymi się tam kompleksami mieszkaniowymi i biurowymi - a ul. Rycerską (gdzie są między innymi kontraruchy rowerowe), którą można dojechać do ul. Grunwaldzkiej. Poprawią się warunki ruchu rowerowego na osi wschód - zachód (Centrum/Łazarz - Ławica).
Nie tylko rowerzyści zyskają na tej inwestycji. W ramach prac wyremontowana została jednokierunkowa pieszo jezdnia z dopuszczonym kontraruchem rowerowym łącząca ul. Marcelińską z ul. Rycerską. Mogą poruszać się nią zarówno piesi, jak i samochody. Po obu końcach wyznaczone zostały koperty do parkowania samochodów przez osoby z niepełnosprawnościami.
Koszt prac wyniósł 375 tysięcy złotych, a środki pochodziły z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego (projekt Rowerowy Grunwald).
RB, ZDM