Trudno wyobrazić sobie dziś Poznań, który nie jest częścią Unii Europejskiej. Tramwaj na Naramowice, elektryczne i ekologiczne autobusy, Wartostrada, park Rataje, zmodernizowane i zazielenione centrum miasta - to tylko niektóre inwestycje, jakie powstały dzięki dofinansowaniom z funduszy unijnych.
Przez cały majowy weekend nie będą pobierane opłaty w Strefie Płatnego Parkowania, Natomiast w części śródmiejskiej tylko w sobotę, 4 maja trzeba będzie zapłacić za pozostawienie tam auta.
100 sesji, 1972 podjęte uchwały, 2896 głosowań i ponad 1000 posiedzeń komisji - tak w liczbach można podsumować ponad pięcioletnią pracę Rady Miasta Poznania VIII kadencji, która dobiega końca 30 kwietnia. Już 7 maja swoje ślubowania złożą wybrani w kwietniowych wyborach radni oraz prezydent.
W ostatni weekend kwietnia rozpoczął się sezon linii turystycznych. Na poznańskie ulice i torowiska wróciły historyczne autobusy i tramwaje MPK Poznań. Na przejażdżkę nimi będzie można się wybrać we wszystkie długiego, majowego weekendu.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu ogłosiło przetargi na dostawę nowych, niskopodłogowych, przyjaznych dla środowiska autobusów. Spółka chce kupić co najmniej 9 autobusów elektrycznych oraz 5 pojazdów z wodorowym ogniwem paliwowym.
Stalowa konstrukcja połączyła brzegi Berdychowa i Ostrowa Tumskiego. W ostatnich dniach kwietnia na plac budowy mostów Berdychowskich przetransportowano kolejne, wielkogabarytowe elementy konstrukcji. Nad Kanałem Ulgi trwa łączenie łuku pierwszego z pieszo-rowerowych mostów, a w nurcie Warty widać już elementy tymczasowych podpór drugiej przeprawy.
Tegoroczne poznańskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się na placu Wolności w samo południe. Wcześniej pojawi się tam Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, która zagra koncert. Mieszkańcy będą mogli także zobaczyć uroczystą defiladę i przejechać się zabytkowymi tramwajami i autobusami.
Już w weekend można było zobaczyć na ulicach Poznania autobus w nietypowych barwach. To Solaris Urbino 18 electric, zbudowany w oparciu o nową architekturę układu napędowego i najnowszą technologię bateryjną. Będzie on testowany do 5 maja na liniach 159 i 169.
Wiosna to okres wzmożonych prac w przydomowych ogrodach. Często wiąże się to z gromadzeniem większych ilości bioodpadów. Wyjaśniamy, w jaki sposób pozbyć się organicznych resztek, które np. nie zmieszczą się w pojemniku.
Poznań jest pierwszym miastem w Polsce, w którym testowany będzie nowy autobus elektryczno-wodorowy Mercedesa. Do 8 maja będzie jeździł po stolicy Wielkopolski na liniach 169, 185 i 190.