Liczba wyników na stronie
30

W czwartek, 22 czerwca, zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej ul. Pokrzywno. Dzięki postępowi prac budowlanych, możliwe jest skrócenie odcinka, na którym obowiązuje ruch wahadłowy.  Wydłużony będzie przejazd dwukierunkowy, a także otwarte zostanie skrzyżowanie z ul. Sanocką.

Miasto dofinansuje stworzenie zewnętrznych ogrodów wertykalnych i zielonych dachów na terenie Poznania. Czym są, jak starać się o ich dofinansowanie - tego można dowiedzieć się na warsztatach przygotowanych przez Wydział Klimatu i Środowiska UMP.

W 2018 roku ruszyły zajęcia antydyskryminacyjne w poznańskich szkołach. W poniedziałek, 19 czerwca, odbyło się podsumowanie 5 lat działania programu, w którym wzięło udział ponad 8 tys. uczniów. Przeprowadzono setki zajęć na temat równego traktowania osób o różnym pochodzeniu, statusie materialnym, społecznym czy z niepełnosprawnością.

Do stolicy Wielkopolski przyjechali przedstawiciele Belgijskiej Izby Gospodarczej. Celem wizyty jest nawiązanie kontaktów biznesowych, wymiana doświadczeń i poszukiwanie okazji inwestycyjnych w zachodniej Polsce, w tym w Poznaniu.

Kolejny czerwcowy weekend upłynie poznaniankom i poznaniakom pod znakiem wielu ciekawych wydarzeń. Fanów fantastyki czeka spotkanie na Pyrkonie, miłośników kulinariów zadowoli Food Truck Festivals, lato przywitają mieszkańcy Jeżyc na Rynku Rozmaitości, a w Palmiarni pojawią się kaktusy z całego świata. Nie zabraknie także wydarzeń kulturalnych, takich jak wernisaże, wystawy i spektakle. 

Już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, na miejskim stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Warmińskiej odbędzie się memoriał Czesława Cybulskiego. Na starcie będzie można zobaczyć najlepszych polskich lekkoatletów z mistrzami olimpijskimi i medalistami mistrzostw świata na czele.

Poznań jest miastem, w którym każdy -  niezależnie od koloru skóry, stopnia sprawności, narodowości, orientacji psychoseksualnej czy wieku - ma prawo czuć się bezpiecznie i być równo traktowany. Co jeszcze można poprawić? Każdy może pomóc w odpowiedzi na to pytanie - ruszyły konsultacje społeczne dotyczące "Polityki Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej".

Jeszcze tylko do jutra, 16 czerwca, wysyłać można zgłoszenia do konkursu, którego celem jest wyróżnienie najlepszych poznańskich taksówkarzy, dbających o komfort podróżowania pasażerów i jakość świadczonych usług. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Wyniki zostaną ogłoszone 3 września podczas gali finałowej.

W tym roku mija 67 lat od wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956. Jak co roku przygotowano wiele wydarzeń związanych z obchodami. Na placu Mickiewicza można oglądać m.in. wystawę "Poznański Czerwiec 1956. Oblicza buntu i jego pamięć", natomiast na Strzeszynie powstanie park Alberta Camus, który wspierał i nagłaśniał na Zachodzie informacje o poznańskich wydarzeniach. 

W sobotę, 17 czerwca, po raz pierwszy w tym roku będzie można skorzystać z pływalni letniej Kasprowicza. Tydzień później sezon rozpocznie się także na basenach na Chwiałce. Posiadacze karty lub aplikacji OK Poznań mogą z nich skorzystać nawet za 1 zł.

W czwartek, 15 czerwca, najlepsi poznańscy sportowcy odebrali Nagrody dla Młodzieżowych Mistrzów Polski w sezonie 2022/23. Wśród wyróżnionych drużyn znalazły się: KKS Lech Poznań, Enea Basket Poznań, MKK Pyra oraz KS Warta Poznań. Wyróżnienia wręczyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta oraz Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

"Jest Życie Nad Wartą" to mapa, na której znajdują się interesujące miejsca nad rzeką. Są to m.in. punkty widokowe, atrakcje, gastronomia, miejsca kultury i zabytki. Znaleźć tam można także ciekawe i mało znane informacje o wydarzeniach historycznych związanych z rzeką, o faunie, florze, a także życiu ludzi nad jej brzegami. Bezpłatne egzemplarze dostępne są w kilku miejscach na terenie miasta.

Specjalna pula biletów na spektakl "Deszczowa Piosenka" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu została przeznaczona dla posiadaczy karty lub aplikacji OK Poznań. Mimo że wejściówki na jesienne spektakle zostały wyprzedane, uczestnicy tego miejskiego programu 19 września będą mogli zobaczyć musical oparty na filmowym scenariuszu.

Program "Przyjazne Podwórko" ma już 10 lat. W tym czasie na nowo zagospodarowano blisko 50 miejsc. Z inicjatywy mieszkańców i przy wsparciu Miasta podwórka zyskały m.in. zieleń, przestrzenie do wypoczynku i place zabaw.

Około 12 ton kabli trafiło w ubiegłym tygodniu do Charkowa, partnerskiego miasta Poznania w Ukrainie. Miasto przeznaczyło na ten cel 300 tys. zł. To już kolejna pomoc przekazana dotkniętym wojną sąsiadom.

"Światełko dla Czerwca '56"  to projekt edukacyjny Muzeum Powstania Poznańskiego-Czerwiec 1956. Od 14 lat, dzieci i młodzież odwiedzają groby osób związanych z poznańskimi wydarzeniami, poznają lokalną historię, kształtując tym samym swoją regionalną tożsamość. W inauguracji akcji na Cytadeli, przy grobie Mariana Kubiaka, wziął udział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta.

Jak zaangażować się w ochronę środowiska albo działalność charytatywną? Czy każdy może spróbować swoich sił w tej roli? Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź we wtorek na terenie Starego ZOO podczas Poznańskich Targów Wolontariatu.

Liczba wyników na stronie
30