Postępują prace na ul. Architektów na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice. W piątek, 24 listopada, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, które umożliwią kontynuację robót budowlanych.
Plan budżetu Poznania na 2024 rok jest już gotowy. Dziś podczas sesji zajmą się nim miejscy radni. To trudny projekt - w niesprzyjających warunkach Miasto będzie jednak dbać o inwestycje.
Dodatkowe tereny zieleni - to korzyści z nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na Naramowicach. Dokument powstał we współpracy z mieszkańcami tego terenu. Podczas wtorkowej sesji przyjęli go radni miejscy.
Piesi mogą już korzystać z wyremontowanego chodnika przy ul. Górna Wilda. Do wykonania zostały już tylko ostatnie prace wykończeniowe, takie jak wymalowanie oznakowania poziomego oraz nasadzenia zieleni.
Usługa ma ograniczyć próby wyłudzeń i oszustw. Już teraz zastrzec PESEL można stacjonarnie w urzędzie lub poprzez stronę gov.pl. W grudniu ma być to także możliwe za pomocą aplikacji mobilnej mObywatel.
Malowidło zostanie stworzone w ramach projektu "Szyfrodziewczyny" i będzie opowiadało o wybitnych kobietach - prekursorkach w dziedzinie matematyki, informatyki czy kryptologii. Dzieło częściowo będą mogli namalować sami mieszkańcy podczas warsztatów, które odbędą się w czwartek, 23 listopada. Wstęp wolny.
Wykonawca przebudowy ul. 27 Grudnia w ramach Programu Centrum zaplanował w najbliższych dniach prace, które wiązać się będą ze zmianami w organizacji ruchu. Przeprowadzona zostanie także korekta długości gałęzi platanów.
W 1898 roku w stolicy Wielkopolski zakończyła się era wagonów ciągniętych przez konie, a rozpoczął się trwający do dziś etap tramwaju elektrycznego. Z okazji 125-lecia tego wydarzenia Miasto wydaje okolicznościową kartę PEKA na okaziciela, a MPK Poznań organizuje m.in. paradę jubileuszową. Chętni będą mogli wziąć udział w nauce jazdy tramwajami oraz autobusami.
15 pracowni dołączyło w tym roku do miejskiego programu wspierającego rzemieślników. Wśród nich znajdują się przedstawiciele różnych branż. Reprezentują oni wielopokoleniowe firmy, od lat działające na lokalnym rynku, a także nowo powstałe pracownie. Wspólnym mianownikiem jest jednak zawsze zarówno ogromna specjalistyczna wiedza oraz pasja do wykonywanego zawodu.
Poznańskie Targi Piwne w tym roku świętują swoją dziesiątą edycję. Przez dwa dni - 24 i 25 listopada - miłośnicy kraftowych trunków i wyjątkowych doznań smakowych znajdą coś dla siebie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jak co rok będzie też można bezpłatnie wykonać badanie USG pozwalające wykluczyć męskie nowotwory.
Trwają nasadzenia zieleni na ul. Prusa. Od poniedziałku, 20 listopada, prace będą prowadzone po zachodniej stronie ulicy. To kolejna przestrzeń na Jeżycach, która zyska na wyglądzie dzięki odbrukom.
W poniedziałek wieczorem budynek urzędu miasta przy placu Kolegiackim rozświetli się na niebiesko. Poznań dołączy w ten sposób do międzynarodowych obchodów Dnia Praw Dziecka.
Zajęcia sportowe, wydarzenia kulturalne czy budowa nowej infrastruktury - Miasto ogłosiło listę 57 projektów zakwalifikowanych do realizacji w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024.
Trwa kompleksowy remont ulicy Słowackiego - na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Wawrzyniaka. We wtorek, 21 listopada, rozpoczyna się kolejny etap prac i w związku z tym zmieni się organizacja ruchu.
Zarząd Zieleni Miejskiej przekazał bulwy dalii oraz tulipanów do Domu Pomocy Społecznej nr 1 na Strzeszynie Greckim. Wiosną kwiaty upiększą okolicę.
W piątek zainaugurowano Betlejem Poznańskie. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na mieszkańców i gości odwiedzających stolicę Wielkopolski czekają aż dwa młyńskie koła, lodowisko, stoiska ze smakołykami z całego świata i liczne wydarzenia kulturalne.
Prawie 20 skomplikowanych operacji laryngologicznych prowadzonych przez specjalistów z całego świata można było oglądać na żywo online. Miasto Poznań po raz kolejny zostało współorganizatorem wideokonferencji adresowanej do lekarzy chirurgów.
Poznań włącza się w ogólnopolską kampanię "REAGUJ na przemoc wobec dzieci". Już w najbliższą niedzielę, 19 listopada, ważne miejsca w stolicy Wielkopolski zostaną podświetlone na czerwono - jako wyraźny znak braku zgody na krzywdzenie najmłodszych.
JazZamek, koncert Soft Machine i Hiatus Festival to zaledwie kilka z zaplanowanych na jesień wydarzeń. W listopadzie i grudniu Centrum Kultury Zamek nie zwalnia tempa - do końca roku będzie można posłuchać kilkunastu koncertów.
Poznańskie lotnisko pobiło rekord obsłużonych pasażerów. Tylko przez dziesięć miesięcy 2023 roku z Ławicy odleciało 2 494 192 osób. To więcej niż w całym 2018 roku, przed pandemią.
W nadchodzący weekend poznaniacy i poznanianki będą mogli wziąć udział w wielu interesujących wydarzeniach. W piątek i sobotę ruszą jarmarki świąteczne. Miłośnicy roślin będą mogli podziwiać okazy z całego świata na wystawie orchidei, bonsai i sukulentów, a Targi Hobby z pewnością zainteresują pasjonatów różnych dziedzin.
Przez cztery dni remontowany będzie przejazd kolejowy na drodze między Czerwonakiem a Owińskami. Od piątku, 17 listopada wytyczone zostaną objazdy dla samochodów i komunikacji autobusowej.
Rozświetlony prawie 10 tysiącami lampek tramwaj ponownie wyjeżdża na linię 24, która ułatwi dojazd w miejsca, gdzie odbywa się Betlejem Poznańskie. Premierowy kurs - już w piątek, 17 listopada.
Jak rozpocząć przygodę z wolontariatem? Co zyskują uczniowe angażując się w pomaganie innym? Jak komunikować się pozytywnie? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatów dla wolontariuszek i wolontariuszy. Na zajęcia można się zapisywać do 26 listopada. Wstęp wolny.
Wyścigi aut zdalnie sterowanych, gry planszowe, wystawa klocków lego, muzeum komiksu - to tylko nieliczne z atrakcji, które pojawią się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w najbliższy weekend.
Rozpoczął się kolejny nabór do Salonu Ilustratorów. To wystawa promująca polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej. Prace należy dostarczyć do 31 grudnia.
Z okazji jubileuszu 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego odnowione zostaną kwatery weteranów tego zrywu położone na poznańskim Cmentarzu Garnizonowym na Cytadeli. Renowację przejdzie ok. 35 nagrobków.
Akcja skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących działalność w śródmieściu, którzy mogą wystawić przed swój lokal ozdobione lampkami drzewka i w ten sposób udekorować ulicę. Zarówno choinki, jak i ozdoby zapewnia Miasto. Zgłosić się po nie można do 17 listopada.
Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Wieprawskiej i Rodawskiej na Szczepankowie. Po zakończeniu prac zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego, w szczególności pieszych.
Ściana bloku przy ul. Tyrwackiej została ozdobiona niezwykłym muralem. To zwycięska praca wyłoniona w konkursie "Naramowice - wczoraj i dziś". Mural mogą podziwiać nie tylko przechodnie, ale też pasażerowie tramwaju jadącego nowo wybudowaną trasą.