W cały długi weekend majowy - od czwartku do niedzieli - w Poznaniu kursować będą linie turystyczne, obsługiwane zabytkowymi tramwajami i autobusami. Pasażerowie będą mogli odbyć wyjątkową podróż w czasie - zarówno po śródmieściu, jak i w kierunku Nowego Zoo. Nowością w tegorocznej ofercie będzie specjalna linia autobusowa 104, zapewniająca dogodny dojazd z ronda Śródka do ogrodu zoologicznego. W niedzielę, 4 maja, na trasie linii 0 pojawi się po raz pierwszy unikatowy skład tramwajowy PN3+SN3 z Krakowa.
W długi majowy weekend w Poznaniu nie da się nudzić - szykuje się masa różnorodnych wydarzeń, które rozkręcą każdy dzień wolny. Będzie coś dla rodzin z dziećmi szukających odpoczynku, miłośników hałaśliwego grania i elektronicznych bitów, a także dla fanów tatuażu. Spektakle teatralne, pokazy przedpremierowe, wystawy roślin i sztuki czy też dmuchane zamki dla dzieci - w tę majówkę każdy znajdzie coś dla siebie.
Pokazy walk średniowiecznych, wybijanie monet czy muzyka na żywo - to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Poznania podczas Pikniku Koronacyjnego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 maja, na os. Bolesława Chrobrego oraz w sąsiednim parku T. Kasserna. Podczas imprezy nastąpi oficjalna prezentacja ławki z wizerunkiem pierwszego króla Polski. Już teraz podziwiać można natomiast mural upamiętniający rocznicę 1000-lecia jego koronacji.
Tradycyjnie, kolejny rok z rzędu, do rąk poznańskich rowerzystów trafia najnowsza edycja mapy dla cyklistów. Jest ona dostępna bezpłatnie zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.
Jak szybko rozpoznać, co zażyło dziecko? Jak skutecznie udzielić mu pierwszej pomocy? Tego dowiedzą się rodzice i opiekunowie nastolatków, którzy wezmą udział w darmowych warsztatach. Zapisywać się na nie można do 4 lub 6 maja.
We wtorek, 6 maja w Pawilonie Nowej Gazowni i Parku Stare Koryto Warty odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące formy i lokalizacji pomnika upamiętniającego mieszkankę Chwaliszewa skazaną na spalenie na stosie za uprawianie czarów. Wydarzenie ma na celu zebranie opinii mieszkanek i mieszkańców miasta.
Rada Miasta Poznania przyjęła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla "Osiedla Bolesława Śmiałego - część południowa". Jego celem jest ochrona wykształconej struktury urbanistycznej osiedla, a także zapewnienie dalszego rozwoju.
Pierwszy majowy weekend to czas odpoczynku, wycieczek, grillowania i spotkań z bliskimi. Warto pamiętać, że świętować i relaksować się można z troską o najbliższe otoczenie i środowisko.
30 kwietnia to ostatni dzień, by rozliczyć PIT w Poznaniu i wpisać poznański adres w zeznanie podatkowe. W ten sposób można zapewnić sobie tańsze bilety na komunikację miejską i niższe opłaty za parkowanie.
Poznań dołącza do Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia - miast z lotniskami, gdzie funkcjonują już punkty szybkiego paszportu tymczasowego. To dobra wiadomość dla osób planujących zagraniczny wyjazd na majówkę. W punkcie podróżni będą mogli wnioskować o wydanie tymczasowego paszportu w nagłych sytuacjach.