Fabrice Filliez, ambasador Szwajcarii w Polsce, odwiedził stolicę Wielkopolski. W urzędzie miasta przyjął go Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta. Była to pierwsza wizyta dyplomaty w Poznaniu.
We wtorek, 4 kwietnia, rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na ul. Umultowskiej. Kierowcy i rowerzyści zyskają o wiele bardziej komfortowe warunki poruszania się.
Kwiecień to Miesiąc Pamięci Narodowej. W Poznaniu rozpocznie się on uroczystościami w Forcie VII dla uczczenia pamięci ofiar okupacji niemieckiej 1939-45. W tym roku centralną postacią obchodów jest pastor, ks. Gustaw Manitius.
Wiosna to czas pierwszych prac ogrodowych. Rozpoczynając przygotowania do sezonu, warto pomyśleć o zainstalowaniu ogrodowego wodomierza. Pozwoli to na obniżenie opłat za odprowadzanie ścieków, gdyż jego odczyty wskazują, ile wody nie spłynęło do kanalizacji, tylko wsiąknęło w ziemię. Założenie podlicznika ogrodowego dla zabudowy jednorodzinnej jest proste i nie wymaga składania żadnego wniosku.
Weekend przełomu marca i kwietnia to moment, w którym - dzięki jarmarkowi na placu Wolności czy Złotej Niedzieli na rynku Łazarskim - będzie można poczuć klimat zbliżających się świąt wielkanocnych. Z kolei dla fanów motoryzacji punktem obowiązkowym są targi Poznań Motor Show na MTP.
Już od soboty, 1 kwietnia, tramwaje będą jeździć przez most Uniwersytecki i ul. Towarową. W nocy z czwartku na piątek przeprowadzone zostały testy techniczne z udziałem tramwajów MPK.
Jak poprawnie rozliczyć PIT za 2022 roku? Co można odliczyć od podatku i jakie są możliwe zwolnienia z opodatkowania? Wszystkie wątpliwości rozwieją specjaliści podczas ostatniego już szkolenia, które odbędzie się w formule online. Każdy może wziąć w nim udział.
Kończą się prace budowlane związane z powstaniem drogi rowerowej na Strzeszynie. Jest to jeden ze zwycięskich projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.
W sobotę, 1 kwietnia, w Poznaniu rozpocznie się obowiązkowa deratyzacja, która potrwa do końca miesiąca. Celem akcji jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, przenoszonych przez szczury i myszy. Właściciele i zarządcy nieruchomości na terenie miasta muszą wyłożyć specjalistyczne preparaty do zwalczania gryzoni. Służby będą kontrolować przestrzeganie tego obowiązku.
Prawie połowa każdego podatku dochodowego mieszkańców Poznania może wrócić do Miasta - wystarczy rozliczyć swój PIT na rzecz stolicy Wielkopolski. Aby to zrobić, nie trzeba być tu zameldowanym. Nie trzeba mieć nawet umowy najmu - liczy się sam fakt mieszkania w Poznaniu. Na co przeznaczane są te pieniądze? Każdy może to sprawdzić w specjalnie przygotowanym kalkulatorze.