Na ul. Roosevelta pomiędzy ul. Bukowską a Mostem Dworcowym w sobotę wstrzymany został ruch tramwajowy w obu kierunkach. Powodem jest awaria torowiska. Służby MPK pracują na miejscu, aby jak najszybciej przywrócić ruch.
W sobotę na miejskiej choince rozbłysły światełka. Uroczyście rozświetlił ją Jacek Jaśkowiak, prezydenta Poznania, otwierając tym samym Betlejem Poznańskie na placu Kolegiackim. Drzewko można podziwiać do 6 stycznia.
Od 1 stycznia 2023 roku zwiększy się liczba połączeń między Poznaniem i Wronkami. To ostatnia z dziewięciu linii Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Na Dworcu Letnim podpisano umowy między samorządami.
Obecnie problemy środowiskowe, klimatyczne czy gospodarcze są jednymi z głównych tematów w dyskusji społecznej. Z odpowiedziami na najważniejsze kwestie przychodzi debata "Powietrze z klimatem". Można już rejestrować swój udział.
Wspólne dekorowanie choinki, popularne gry i zabawy podwórkowe, strefa łamigłówek czy karaoke - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na najmłodszych poznaniaków i poznanianki na "Ulicach dla dzieci". Pierwsze z cyklu czterech spotkań odbędzie się już w najbliższą sobotę, 3 grudnia - młodzi Polacy i Ukraińcy będą mogli razem się bawić i zintegrować.
Wykonawca prac na budowie węzła transportowego Grunwaldzka przystąpi 29 listopada (wtorek) oraz 1 grudnia (czwartek) do robót, podczas których wystąpią przerwy w dostawie prądu. Wyłączenia wynikają z konieczności przebudowy sieci elektroenergetycznych po stronie Plewisk.
Już w ten weekend Betlejem Poznańskie wystartuje na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim. Na poznaniaków i turystów czeka moc atrakcji - spektakle, koncerty, warsztaty, pokaz rzeźbienia w lodzie i tradycyjne grzane wino.
Dwie firmy: Coalpol oraz Al Pari będą sprzedawać węgiel po preferencyjnej cenie mieszkankom i mieszkańcom Poznania. Aby kupić opał, trzeba mieć zaświadczenie wydane przez Poznańskie Centrum Świadczeń.
W pierwszy grudniowy weekend poznaniacy oraz poznanianki będą mogli w pełni korzystać z atrakcji przygotowanych w ramach Betlejem Poznańskiego. Na placu Kolegiackim i rynku Łazarskim otworzą się dwie kolejne lokalizacje tradycyjnego jarmarku bożonarodzeniowego.
Coraz niższe temperatury panujące tworzą trudne warunki dla ludzi nocujących na zewnątrz. Jak co roku, z pomocą przychodzą pracownicy MOPR-u oraz straży miejskiej, którzy próbują nakłonić osoby w kryzysie bezdomności do skorzystania ze wsparcia.
Z grabieniem w Poznaniu tak jak z koszeniem - jest ono ograniczane. Z miejsc reprezentacyjnych liście są na bieżąco usuwane. Natomiast wszędzie tam, gdzie to możliwe, zostają jako schronienie dla małych zwierząt czy nawóz.
Wykonują utwory marszowe, ceremonialne, ale nie stronią także od jazzu, muzyki poważnej, a nawet rocka na instrumenty dęte. United States Army Europe and Africa Band & Chorus zagra w Poznaniu dwa wyjątkowe, bezpłatne koncerty, w trakcie których zabrzmi także kilka świątecznych standardów.
Już 437 małych poznaniaków i poznanianek przyszło na świat dzięki miejskiemu programowi in vitro. Trwa druga edycja. Pary, które chcą wziąć w niej udział, cały czas mogą się zgłaszać.
Dawny stadion im. Edmunda Szyca oraz przylegające do niego tereny przejdą w przyszłości metamorfozę. Jesienią Miasto Poznań ogłosiło konkurs na koncepcję urbanistyczną jego zagospodarowania, w ramach którego architekci i urbaniści wskażą, jak wykorzystać drzemiący w tym miejscu potencjał. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać jeszcze tylko przez kilka dni - do 9 grudnia.
Na Al. Marcinkowskiego przyjechał pierwszy transport nowych drzew, które posadzone zostaną na odcinku pomiędzy ul. Św. Marcin i placem Wolności. W sumie rosło będzie tam 36 dębów szypułkowych, nie zabraknie też niskiej zieleni. Dobre wieści napływają również z parku Rataje - przeniesione z Al. Marcinkowskiego w marcu 2021 r. drzewa przyjęły się i rozwijają się w nowych warunkach.
Rozświetlenie miejskiej choinki miało nastąpić w niedzielę. Plany te zmieniono jednak z uwagi na awans reprezentacji Polski do 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Świąteczne lampki na drzewku zostaną zapalone dzień wcześniej, czyli w sobotę o godz. 16:30, tak aby poznaniacy i poznanianki nie musieli wybierać, jak spędzić niedzielne popołudnie.
1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. W działającym w Poznaniu i współfinansowanym przez Miasto punkcie konsultacyjno-diagnostycznym można zrobić bezpłatny, bezpieczny i anonimowy test na HIV.
Poznań Biznes Partner zaprasza na kolejne szkolenia oraz warsztaty. Tradycyjnie, będzie można pogłębić wiedzę z wielu zakresów. Odbędą się m.in. kursy księgowe, z zarządzania zespołem czy zakładania firmy. Większość spotkań jest w formule online. Obowiązują zapisy.
Z powodu konieczności usunięcia awarii ciepłowniczej zamknięty jest jeden pas ruchu na ul. Szelągowskiej (w okolicy dojazdu do skrzyżowania z ul. Winogrady w kierunku Wilczaka).
Przygarnięcie psa lub kota to poważna decyzja, którą należy podejmować rozważnie. Zwierzęta nie są dobrym pomysłem jako np. nieprzemyślany prezent dla dziecka. Jak wygląda proces adopcji w poznańskim schronisku, gdy się na nią zdecydujemy z pełną świadomością?
Wielkimi krokami zbliża się ostatni miesiąc roku z mnóstwem świątecznych atrakcji. Zanim jednak nastąpi dzielenie się opłatkiem czy śpiewanie kolęd, Biblioteka Raczyńskich zaprasza na grudniowe wydarzenia. W planach m.in. koncert, spotkania z ciekawymi ludźmi czy tradycyjne zwiedzanie gmachu.
Prezydent Poznania zaprasza seniorki i seniorów mieszkających w stolicy Wielkopolski oraz posiadających "Poznańską Złotą Kartę" na koncert Filharmonii Poznańskiej "Viva Sibelius". Od czwartku, 1 grudnia, można rezerwować darmowe wejściówki.
Biuro Obsługi Klienta Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przy ul. Matejki 57 stało się kolejny punktem na mapie Poznania, gdzie każda kobieta będzie mogła skorzystać z różowej skrzyneczki.
Ścisłe centrum miasta przechodzi przemianę. Aktualnie wykonawca koncentruje się na pracach ziemnych. W przyszłym roku starorynkową płytę pokryje równa nawierzchnia, a budynki ozdobi spójne oświetlenie, podkreślające wyjątkowy klimat tego miejsca.
Zima to trudny czas dla ludzi i zwierząt, ale także dla roślinności, zwłaszcza tej przyulicznej. Problemem nie są wcale niskie temperatury, lecz sól wykorzystywana do zapobiegania śliskości na jezdniach i chodnikach.
Zajęcia sportowe dla dzieci i starszych, więcej zieleni na osiedlach, czy wydarzenia kulturalne - znamy już wyniki Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. W środę ogłoszono listę 31 zwycięskich projektów.
Wyjątkowy, ozdobiony tysiącami lampek tramwaj, znów wyrusza na trasę. Od czwartku, 1 grudnia, będzie wozić pasażerów podróżujących linią 24. Połączy ona miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie.
Od wtorku, 29 listopada, zmieni się organizacja ruchu pieszych w rejonie przystanku tramwajowego Os. Tysiąclecia. Ma to związek z postępem prac związanych z przebudową tramwajowej trasy kórnickiej
Muzeum Narodowe w Poznaniu obchodzi w tym roku 165-lecie swojego powstania. Z tej okazji od 30 listopada do 4 grudnia ekspozycję stałą można zwiedzać w promocyjnej cenie. Wśród prezentowanych tam dzieł są m.in. ewakuowane z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki obrazy Jacka Malczewskiego.
80 wystawców, w tym 18 restauracji, a także koncerty i spektakle - takie atrakcje będą czekać na mieszkańców Jeżyc. Już 3 grudnia rozpocznie się świąteczny jarmark Rynek Rozmaitości Jeżyckich. Wstęp wolny.