"Pasja i biznes - jak skutecznie sprzedawać rzemiosło i rękodzieło?" to spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 10 grudnia. Jest ono realizowane w ramach programu Zaułek Rzemiosła i skierowane do wszystkich osób, które chcą skutecznie łączyć swoją pasję rękodzielniczą i artystyczną z prowadzeniem biznesu.
- To wydarzenie adresowane do osób zajmujących się rzemiosłem, twórczością artystyczną lub interesujących się, jak tradycyjne umiejętności mogą funkcjonować na współczesnym rynku. Spotkanie pokaże, jak połączyć pasję z biznesem, wykorzystując potencjał dziedzictwa kultury - informują organizatorzy.
W programie zajęć znajdą się praktyczne wskazówki dotyczące rozwoju działalności rzemieślniczej i rękodzielniczej, budowania marki oraz efektywnej sprzedaży wyrobów rękodzielniczych.
Podczas warsztatu "Przedsiębiorczość w rzemiośle, czyli jak dobrze policzyć cenę produktu rzemieślniczego" swoją wiedzą podzielą się przedstawicielki cieszyńskiego stowarzyszenia Serfenta. Od 16 lat działa ono w zakresie nowoczesnego i biznesowego podejścia do pracy z rzemiosłem plecionkarskim.
Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia (Plus Jeden, ul. Za Bramką 1 w Poznaniu) od godz. 9:00. Na prelekcje i warsztat obowiązują odrębne rejestracje.
Ze szczegółowym programem można zapoznać się na stronie wydarzenia.
Organizatorami są Miasto Poznań, stowarzyszenie Serfenta i Zaułek Rzemiosła. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych urzędu miasta.
Program spotkania:
9:00-9:15 - "Zaułek Rzemiosła - poznański program promocji i wsparcia rzemiosł unikatowych",
9:15-10:00 - "Jak nowocześnie sprzedawać dziedzictwo kultury w Polsce i na świecie - model rewitalizacji rzemiosła",
10:00-10:15 - sesja Q&A,
10:15-11:00 - "Autorski model sprzedaży rzemiosła Serfenty w praktyce: Craft experience",
11:00-11:15 - sesja Q&A,
11:15-11:30 - przerwa kawowa,
11:30-12:15 - "Budowanie strategii cen produktu rzemieślniczego. Wskazówki dla twórców, przedsiębiorców i artystów",
12:15-12:45 - sesja Q&A/przerwa kawowa,
12:45-13:45 - Warsztat "Przedsiębiorczość w rzemiośle, czyli jak dobrze policzyć cenę produktu rzemieślniczego".
HO