Seniorki i seniorzy, którzy posiadają już jedną z tych kart, nie muszą podejmować żadnych działań - mają bowiem bezterminowy dostęp do korzyści i zniżek programu "OK Poznań", w tym do dodatkowej puli zniżek dla seniorek i seniorów.
Poznanianki i poznaniacy w wieku 60+, którzy dopiero chcą wyrobić OK Poznań Poznańską Złotą Kartę, mogą to zrobić na dwa sposoby.
Pierwszym z nich jest wizyta w Punkcie Obsługi Klienta (POK) w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1. Wizytę należy wcześniej umówić, dzwoniąc pod numer 61 646 33 44 lub online - za pomocą formularza na stronie www.pcs.poznan.pl. Do POK-u wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty i na miejscu złożyć podpisane jednorazowe oświadczenie o zamieszkiwaniu i rozliczaniu podatków w Poznaniu. Urzędnik po zweryfikowaniu przedstawionych informacji wyda plastikową kartę.
Informacje w formie papierowej o programie i ofercie OK Poznań dla seniorów i seniorek można uzyskać w następujących lokalizacjach:
- ul. Wszystkich Świętych 1 - POK w Poznańskim Centrum Świadczeń;
- ul. Gronowa 22A - POK w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania;
- ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404 - POK w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania;
- ul. Głogowska 16 - POK na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich;
- ul. Mielżyńskiego 24 - Centrum Inicjatyw Senioralnych.
Drugim sposobem wyrobienia OK Poznań Poznańskiej Złotej Karty jest zrobienie tego elektronicznie, poprzez stronę internetową (okpoznan.pl) lub mobilną aplikację OK Poznań. Można ją bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play, App Store i Huawai AppGallery.
W aplikacji lub na stronie należy założyć wirtualne konto OK Poznań. Kolejnym krokiem jest złożenie online oświadczenia o zamieszkiwaniu i rozliczaniu podatków w Poznaniu. Wyrobiona w ten sposób karta będzie miała formę elektroniczną i będzie dostępna na koncie użytkownika w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej OK Poznań. Można tam również znaleźć aktualną ofertę dla osób w wieku 60+, uczestniczących w programie.
Uruchomienie elektronicznej oferty dla seniorek i seniorów jest odpowiedzią na oczekiwania wciąż powiększającej się grupy osób w wieku 60+, które biegle poruszają się w świecie cyfrowym i dla której korzystanie z elektronicznej karty, aplikacji mobilnej czy strony internetowej jest codziennością.
Aby uzyskać pomoc lub dodatkowe informacje, seniorzy i seniorki mogą również korzystać z:
- infolinii OK Poznań pod numerem: 61 250 90 90;
- miejskiej infolinii Poznań Kontakt pod numerem: 61 646 33 44;
- oraz ze specjalnej skrzynki mailowej pod adresem info@okpoznan.pl.
WR/AW