W ostatnich tygodniach wykonawca koncentrował się na pracach wewnątrz budynku. Wśród nich można wymienić tynkowanie i malowanie ścian, układanie wykładzin, montaż drzwi, instalację oświetlenia. Wyposażane w nową ceramikę sanitarną są również toalety, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poza robotami wykończeniowymi, w najbliższym czasie wykonawca będzie się zajmował zagospodarowaniem terenu wokół szkoły. To przede wszystkim budowa placu zabaw oraz nasadzenia roślin, a także prace porządkowe.
Zakres inwestycji jest bardzo szeroki. Przebudowa szkoły na os. Sobieskiego rozpoczęła się latem ubiegłego roku od prac rozbiórkowych, takich jak wyburzanie ścian działowych oraz demontaż wysłużonych podłóg, drzwi, okien i pozostałych elementów wyposażenia. Wszystko to jest zastępowane nowymi odpowiednikami. Elewacja budynku została docieplona i otynkowana na nowo, zyskując spójny i estetyczny wygląd. Wymieniony został dach, a fundamenty zabezpieczone przed wilgocią. Szkoła ma nowe okna, parapety i drzwi zewnętrzne. Uczniowie zyskają również wygodniejsze wejście główne, które dzięki zrównaniu z poziomem chodnika ułatwi dostęp m.in. osobom z niepełnosprawnościami.
Pomieszczenia szkoły zmieniają się gruntownie, by odpowiadały współczesnym potrzebom uczniów i nauczycieli. Postawione zostały nowe ściany działowe, wymieniono stolarkę drzwiową, podłogę, zamontowano sufity podwieszane. Wymieniono instalację centralnego ogrzewania, sieć elektryczną i wentylację. Celem inwestycji jest także dostosowanie budynku do przepisów higieniczno-sanitarnych oraz przepisów przeciwpożarowych poprzez m.in. wyposażenie placówki w urządzenia zapobiegające zadymieniu (m.in. okna napowietrzające i wentylator).
Przed rozpoczęciem przebudowy głównego budynku zrealizowano pierwszy etap prac, dzięki któremu od 2021 r. szkoła na os. Sobieskiego ma nową salę gimnastyczną. W dobudowanej części są też sale dydaktyczne, biblioteka i gabinety.
PIM