(nie)Widoczne problemy

Na zdjęciu kobieta, nieostra postać, wyrażnie widać tylko jej wyciągniętą dłoń - grafika rozmowy
Ciągle można zapisywać się na konferencję
(nie)Widoczne problemy

Dlaczego młodzi ludzie nie szukają pomocy? Co mają do powiedzenia dorosłym? Odpowiedzi będzie można znaleźć podczas konferencji " (nie)Widoczne problemy". To pierwsze tego typu wydarzenie w Poznaniu. Można się jeszcze na nie zapisać. 

Pierwsza konferencja dla młodzieży i dorosłych " (nie)Widoczne problemy" to część projektu "Poznań uzależniony od profilaktyki". Odbędzie się w środę, 24 kwietnia, w godz. 10:00 - 14:00, w Auli Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (ul. Szamarzewskiego 89).

Spotkanie zostało przygotowane i zorganizowane przez grupę "Młodzi Aktywni", przy pomocy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz firmy "Przeobraźnia". Jego głównym tematem będą relacje między dorosłymi a młodzieżą. Mówcami będą młodzi ludzie, uczniowie szkół ponadpodstawowych w Poznaniu. To pierwsze tego typu wydarzenie w stolicy Wielkopolski. 

Uczniowie opowiedzą o mechanizmach uzależnień oraz o obciążeniu, jakie towarzyszy wspieraniu rówieśników. Porozmawiają o tym, co jest ważne i potrzebne na drodze do dorosłości oraz przypomną, jak ważne jest, by w kryzysie zaopiekować się samym sobą. Mowa będzie również o kluczowych aspektach komunikacji oraz rolach w rodzinie. 

                       
W konferencji mogą wziąć udział młodzi ludzie ze szkół ponadpodstawowych oraz ich rodzice, wychowawcy, nauczyciele, opiekunowie - wszyscy, którym bliski jest świat młodzieży. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy poprzez formularz online. Należy go wypełnić do 19 kwietnia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

AW