Organizatorzy kwietniowego biegu postawili na sprawdzone rozwiązania. Trasa powiedzie uczestników przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Po drodze biegacze miną dobrze znane miłośnikom sportu obiekty, jak ENEA Stadion czy "Ogródek" Warty Poznań. Na ostatnich 200 metrach wspaniały doping będzie dobiegał z największej na trasie biegu strefy kibica.
- Na tej trasie w ostatnich edycjach poznańskiego półmaratonu padały znakomite wyniki. To jest wyzwanie dla zawodników, którzy przyjadą do Poznania po medale, ale także dla wszystkich amatorów biegania, chcących zmierzyć się na ulicach naszego miasta z własnymi życiówkami - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznań Półmaratonu.
Mapę trasy, jej profil oraz spis ulic, którymi pobiegną uczestnicy 16. PKO Poznań Półmaratonu, można znaleźć na stronie https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/. Sponsorem tytularnym imprezy jest PKO Bank Polski.
Od 16 stycznia opłata w górę
Tylko do 15 stycznia można zapisywać się na półmaraton w cenie 145 zł. Po tej dacie koszt pakietu startowego wzrasta do 170 złotych. Kolejna podwyżka zgodnie z regulaminem nastąpi 14 marca. Limit miejsc na tegorocznej imprezie wynosi 10 tys. zawodników. Zapisy odbywają się wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej 16. PKO Poznań Półmaratonu.
Zapisy osobiste będą możliwe tylko w piątek i sobotę poprzedzającą bieg w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich, pod warunkiem, że do tego czasu nie zostanie wyczerpany limit miejsc. 16. PKO Poznań Półmaraton zaplanowany jest na 14 kwietnia 2024 r., ale w przypadku wyznaczenia na ten dzień wyborów samorządowych, półmaratończycy pobiegną przez Poznań tydzień później. Datę imprezy organizatorzy potwierdzą niezwłocznie po oficjalnym ogłoszeniu terminu wyborów.
X Ogólnopolska Konferencja Biegowa
W okresie przygotowań do Półmaratonu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu proponują oprócz treningów wymianę doświadczeń i wiedzy o organizacji imprez biegowych. Okazja do tego nadarzy się 28 i 29 lutego podczas X Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej. Tegorocznym motywem przewodnim będzie profesjonalizacja imprez biegowych.
W programie konferencji znajdą się zagadnienia, które ożywiają wyobraźnię wszystkich interesujących się na bieżąco tą tematyką. Będą to m.in. wykorzystanie sztucznej inteligencji w organizacji i promocji imprez, wyzwania i potrzeby związane z udziałem kobiet w imprezach biegowych czy wpływ wydarzeń biegowych na środowisko naturalne. Zapisy na konferencję już wystartowały pod adresem https://posir.poznan.pl/konferencje-i-szkolenia/ogolnopolska-konferencja-biegowa/zapisy.
Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.
POSiR