Trasa marszu przebiega przez most Uniwersytecki, rondo Kaponiera, ulice: Roosevelta, Głogowską, Hetmańską, Reymonta, rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego, następnie ulicami Grunwaldzką, Bukowską, Roosevelta, przez rondo Kaponiera i most Uniwersytecki uczestnicy wrócą na Święty Marcin.
- Dziękuję, że jesteście - te słowa Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, skierował w liście do uczestników marszu - Bardzo mnie cieszy to, że co roku tak licznie gromadzicie się na marszu, że pokazujecie radosne i kolorowe oblicze Poznania. Bo nasze miasto, właśnie dzięki Wam - mieszkańcom i mieszkankom - jest różnorodne, wielobarwne i otwarte. Przez ostatnie lata, od chwili, gdy w 2015 roku, jako pierwszy prezydent miasta w Polsce wziąłem udział w marszu równości, Poznań bardzo się zmienił. Ale nie tylko - w nasze ślady poszło wiele polskich miast. Zmieniając Poznań, stopniowo zmienialiście Polskę. I mam nadzieję, że drogą w kierunku państwa bardziej tolerancyjnego, różnorodnego, otwartego, a więc i bardziej przyjaznego dla wszystkich obywatelek i obywateli, będziemy dalej wspólnie podążać.
Marsz i zaplanowane po nim afterparty to punkt kulminacyjny poznańskiego tygodnia Pride Week 2023. Więcej informacji na stronie: poznanprideweek.pl
Poznań dla równości i różnorodności
Miasto od lat dba o to, by Poznań był wolny od dyskryminacji. W 2018 roku ruszyły zajęcia antydyskryminacyjne w poznańskich szkołach. Wzięło w nich udział ponad 8 tys. uczniów. Przeprowadzono setki zajęć na temat równego traktowania osób o różnym pochodzeniu, statusie materialnym, społecznym czy z niepełnosprawnością.
Nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania ukazała się książka "Inny Poznań. Rozmowy z osobami LGBT+" autorstwa Mike'a Urbaniaka. Zawiera 15 opatrzonych fotografiami rozmów przeprowadzonych z mieszkającymi w stolicy Wielkopolski osobami LGBT+. Opowiada o społeczno-obyczajowej metamorfozie wielkopolskiej stolicy przez pryzmat ich indywidualnych, ludzkich historii. Choć autor nie ucieka od tematów trudnych i bolesnych, wszystkie opisane w wywiadach drogi wiodą do szczęśliwej przystani w nowoczesnej europejskiej metropolii, jaką jest Poznań.
Poznań przygotowuje się również do uchwalenia dokumentu pod nazwą "Polityka Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej". Jego wstępną wersję opracował już działający w Mieście Zespół do spraw Polityki Równości i Różnorodności, który określił główne cele.
AW