"Poznań Miasto Mediacji" to projekt środowisk prawniczych miasta, skupionych wokół idei propagowania mediacji. Jego celem jest budowanie kultury polubownego rozwiązywania sporów, dialogu oraz łagodzenia konfliktów. Dąży także do zmniejszenia liczby sporów sądowych.
W czwartek, 27 kwietnia, na Wydziale Prawa i Administracji UAM zostało podpisane porozumienie o współpracy. Jego strony zobowiązują się do szerokiego wykorzystania mediacji w ramach swojej działalności. Planowane jest także wzajemne wspieranie i promowanie inicjatyw podejmowanych na terenie Poznania na rzecz popularyzacji i pogłębiania wiedzy w zakresie mediacji oraz wspólnego promowania i wspierania dobrych praktyk w zakresie budowania kultury dialogu. Szczegóły zostaną zaprezentowane w ciągu dwóch miesięcy.
Projekt został zainicjowany przez Wydział Prawa i Administracji UAM, działające przy nim Centrum Wsparcia Mediacji, a także Wielkopolską Izbę Adwokacką, Centrum Mediacji przy WIA i Sąd Okręgowy. W trakcie wspólnych prac zostały przygotowane założenia projektu, do którego zaproszono Miasto oraz Okręgową Izbę Radców Prawnych i Ośrodek Mediacji przy OIRP.
Więcej informacji można znaleźć na stronie UAM.
PD