Bezpłatne korepetycje dla uczniów

Na zdjęciu ręka ucznia zapisującego coś w zeszycie, na pierwszym planie widac laptop - grafika rozmowy
Zajęcia prowadzi stała, 20-osobowa kadra, która składa się z doświadczonych pedagogów
Bezpłatne korepetycje dla uczniów

Matematyka, chemia, fizyka, język polski czy angielski - to przedmioty, z których dostępne są bezpłatne korepetycje dla młodych poznanianek i poznaniaków. Aby z nich skorzystać, wystarczy wziąć udział w projekcie "Korki w Mieście".

"Korki w mieście" to oferta bezpłatnych korepetycji z różnych przedmiotów. Można z nich skorzystać stacjonarnie - m.in. w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 lub online. 

Zajęcia prowadzi stała, 20-osobowa kadra, która składa się z doświadczonych pedagogów. Są wśród nich emerytowani oraz czynni nauczyciele, doświadczeni korepetytorzy po kursach pedagogicznych, studenci specjalizujący się w ramach konkretnego przedmiotu oraz zweryfikowani wolontariusze. 

W korepetycjach mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych klas 4-8. Zajęcia są dla nich okazją do uzupełnienia wiedzy - zwłaszcza z przedmiotów, które czasem sprawiają problem. To także dobra forma nadrabiania zaległości. 

Zapisać się można na stronie internetowej fundacji. Tam znajduje się interaktywny formularz. 

Na początek trzeba w nim wybrać sposób, w jaki odbywają się korepetycje: stacjonarnie lub online. Następnie należy zaznaczyć przedmiot, którego mają dotyczyć zajęcia oraz poziom nauczania - na przykład: "matematyka, klasa 5 szkoły podstawowej". Terminy są publikowane z tygodniowym wyprzedzeniem, w każdą sobotę, o godz. 10.

Później wystarczy już tylko wybrać dostępną datę i godzinę i kliknąć "rezerwuj". Pojawi się formularz kontaktowy, który trzeba wypełnić, m.in. podając adres mailowy. Na niego przyjdzie potwierdzenie rezerwacji, a godzinę przed zajęciami - link do nich.

Rekrutacja odbywa się w trybie ciągłym - to oznacza, że każdy może zgłosić się na wybrane zajęcia, niezależnie od tego, czy rok szkolny już się zaczął. Grupy są układane w taki sposób, aby odpowiadały poziomowi i rocznikowi uczniów. Ważne: liczy się kolejność zgłoszeń. 

Zajęcia są realizowane zdalnie za pośrednictwem bezpłatnych programów MS Teams lub Zoom. To oznacza, że każdy uczeń musi zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt: słuchawki, głośniki, kamerę online oraz mikrofon (mogą być wbudowane w laptop lub komputer).

Projekt jest realizowany przez Fundację Instytut Rozwoju Aktywności Społecznych, finansowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. 

AW