Miasto dla seniorów - ruszyły konsultacje

Na zdjęciu seniorki podczas warsztatów - siedzą wokół dużego stołu, robią coś z kolorowej tkaniny - grafika rozmowy
Wszyscy zainteresowani mogą podzielić się pomysłami za pośrednictwem ankiety
Miasto dla seniorów - ruszyły konsultacje

Co zmienić w stolicy Wielkopolski, by seniorkom i seniorom żyło się lepiej? Co już jest dobre, a co jeszcze można poprawić? Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące "Polityki senioralnej Miasta Poznania". 

Trwają prace nad "Polityką Senioralną Miasta Poznania na lata 2023-2026". To ważny dokument, który wyznacza kierunki działań na przyszłe lata. Aby jak najlepiej przystosować stolicę Wielkopolski do potrzeb jej starszych mieszkańców, Miasto zbiera ich opinie podczas konsultacji społecznych. Rozpoczęły się one 8 grudnia i potrwają do końca roku. 

Wszyscy zainteresowani mogą podzielić się pomysłami za pośrednictwem ankiety. Osoby, które nie mają możliwości wypełnienia jej online, mogą przyjść do punktu konsultacyjnego, gdzie z pomocą urzędników będzie możliwe jej wypełnienie. Mieści się on w urzędzie miasta przy placu Kolegiackim 17 (sala nr 6, na parterze). Punkt będzie czynny w poniedziałki (12 i 19 grudnia) w godzinach od 12:00 do 17:00, obecni w nim pracownicy pomogą wypełnić ankietę.

Prace nad dokumentem polityki senioralnej poprzedziły badania, które odbyły się w maju tego roku. Ich celem było lepsze poznanie potrzeb i problemów starszych mieszkanek i mieszkańców Poznania. Przeprowadzono indywidualne wywiady pogłębione, a także otwarte warsztaty badawcze. 

Od 2017 roku działania Poznania w zakresie polityki senioralnej wyznaczają kierunki, które bazują na wskazanym przez WHO modelu dla rozwoju miast przyjaznych starzeniu się.

AW