"
Panie na Browarze"

Grafika: zdjęcie Starego Browaru, obok najważniejsze informacje o wydarzeniu - grafika rozmowy
Wydarzenie dedykowane jest paniom w każdym wieku, ale zaproszone są całe rodziny
"
Panie na Browarze"

Warsztaty relaksacyjne i antystresowe, wykład o uzależnieniu od telefonu, nauka badania piersi, porady medyczne i vouchery na bezpłatne badania, które pozwalają wykrywać choroby tarczycy - to tylko część propozycji, jakie czekają na uczestniczki sobotniego spotkania "Panie na Browarze". Wydarzenie jest częścią Poznańskiego Tygodnia Kobiet. 

"Panie na Browarze - zdrowe i bezpieczne poznanianki" - to poświęcone profilaktyce wydarzenie, które Miasto Poznań zorganizowało we współpracy z licznymi instytucjami, organizacjami pozarządowymi, podmiotami leczniczymi i prywatnymi firmami. W najbliższą sobotę (22 października), w godz. 10-14 w nietuzinkowej scenerii poznańskiego Starego Browaru poznanianki będą mogły skorzystać z wielu propozycji, które pozwolą im dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. 

Na uczestniczki spotkania czekać będzie m.in. bezpłatne badanie podoskopowe stóp. Będzie można też dokonać dokładnego pomiaru składu ciała i skonsultować wynik ze specjalistą, a także skorzystać z porad i konsultacji medycznych - np. uroginekologicznych, dotyczących higieny intymnej, ciąży, laktacji, opieki nad noworodkiem, menopauzy, zdrowia stóp, czy profilaktyki czerniaka. Co ważne, szczególnie w październiku - miesiącu upływającym pod znakiem różowej wstążeczki, uczestniczki będą mogły nauczyć się samobadania piersi i skorzystać z mammografii.

Przygotowano również vouchery na bezpłatne badania takie jak: oznaczenie poziomu hemoglobiny glikowanej (profilaktyka cukrzycy), oznaczenie poziomu TSH i anty-TPO (profilaktyka chorób tarczycy), markery nowotworów kobiecych. 

Wydarzenie dedykowane jest paniom w każdym wieku, ale zaproszone są całe rodziny.

Na tych, którzy w sobotę odwiedzą Stary Browar, czekają również warsztaty rozwojowe, oddechowe, relaksacyjne i antystresowe oraz nauka pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED. 

Atrakcyjnie zapowiada się część edukacyjna wydarzenia. Będzie można założyć tzw. kombinezon starości i na chwilę wcielić się w sytuację starszej osoby, a także spróbować swoich sił podczas slalomu w specjalnych goglach pozwalających doświadczyć stanu po narkotykach i alkoholu, bez ich spożycia. Z kolei policjanci podpowiedzą kobietom, jak zadbać o bezpieczeństwo. Dla najmłodszych przygotowano kącik zabaw edukacyjnych, a całe rodziny będą mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Wydarzenie uświetni wykład prof. Mariusza Jędrzejko pn. "Cyberzaburzenia - cyberuzależnienia - FOMO - zjawisko, uwarunkowania, profilaktyka" (godz. 13-14). Ekspert opowie o nowym rodzaju uzależnień, które obserwowane są w związku z rozwojem technologii informacyjnej i cyfrowej. To propozycja dla tych, którym trudno rozstać się z telefonem czy komputerem i którzy odczuwają ciągłą potrzebę kontrolowania tego, co dzieje się w rzeczywistości wirtualnej.

Więcej informacji na stronie: poznan.pl oraz poznan.pl/poznanianki

AW