Martin Kremer objął stanowisko w sierpniu tego roku. Wcześniej był m.in. zastępcą ambasadora w ambasadzie Niemiec w Warszawie czy kierownikiem Referatu ds. Europy Środkowej w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
W trakcie wtorkowej wizyty w Poznaniu rozmawiano m.in. o sytuacji gospodarczej w Polsce, wojnie w Ukrainie, polityce senioralnej Miasta, a także o współpracy w zakresie działań kulturalnych.
W stolicy Wielkopolski inwestuje wiele niemieckich firm, w tym m.in. Volkswagen, który jest największym pracodawcą wśród tych przedsiębiorstw. W poznańskich szkołach wyższych wykładana jest filologia germańska. Poznań od 1979 roku współpracuje z niemieckim Hanowerem. Przedstawiciele obu miast systematycznie wymieniają się doświadczeniami, obecnie współpraca obejmuje następujące dziedziny: kultura, sport, opieka nad dziećmi i młodzieżą, opieka i pomoc społeczna, komunikacja i transport, ochrona środowiska.
W marcu z Hanoweru do Poznania przyjechał transport 600 łóżek z pościelą i pakietami higieniczno-kosmetycznymi oraz 7 tonami darów przeznaczonych dla przebywających wtedy w stolicy Wielkopolski obywateli Ukrainy. W drogę powrotną autobusy zabrały ze sobą uchodźców, którzy znaleźli schronienie w tym niemieckim mieście.
JZ