Wydarzenie będzie okazją do odkrycia regionalnej żywności, produktów i potraw, które - ze względu na wysoką jakość i bogatą historię - zasługują na poznanie i upowszechnienie. Najbliższy targ odbędzie się w sobotę, 9 lipca w sąsiedztwie znanego muralu przy ul. Filipińskiej (godz. 11:00-18:00).
- Targ Śródecki to wydarzenie, na którym połączymy tradycję wymiany handlowej z dzisiejszą potrzebą spotkania, wymiany idei i rozmowy. Stworzymy przestrzeń do czerpania radości z jedzenia i skupienia się na tej chwili. Zadbamy o pielęgnowanie tradycji rękodzieła, poznamy m.in. historię targowisk, kulturę handlowania, dowiemy się np. jakimi monetami kiedyś się posługiwano - mówią organizatorzy. - Przypomnimy najbardziej popularne określenia w gwarze poznańskiej, a ludowość i tradycję przybliżymy również od strony muzycznej dzięki występom lokalnych solistów, muzyków i zespołów - dodają.
Na Śródce, jak wskazują badania archeologiczne, już w połowie X w. odbywała się stała wymiana handlowa - tak charakterystyczny czynnik powstania i rozwoju całego miasta. Co ciekawe nazwa tej części współczesnego Poznania pochodzi od dnia organizowania cotygodniowego targu, czyli środy.
Organizatorem wydarzenia jest miejscowa rada osiedla i lokalni przedsiębiorcy. Współorganizator: Miasto Poznań.