Nowy wortal Wydziału Urbanistyki i Architektury już działa

Wygląd nowego wortalu Wydziału Urbanistyki i Architektury: u góry aktulności, u dołu działy temtyczne. - grafika rozmowy
Nowy wortal Wydziału Urbanistyki i Architektury już działa.
Nowy wortal Wydziału Urbanistyki i Architektury już działa

Zainteresowani znajdą tam dział z aktualnościami, opisy spraw, wnioski, druki, przydatne telefony, a także organizację pracy wydziału, w tym informacje o przyjmowaniu i wydawaniu dokumentacji w czasie epidemii koronawirusa. Strona dostępna jest pod adresem: www.poznan.pl/ua.

- Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa wciąż uniemożliwiają nam bezpośredni kontakt z klientem. Mamy jednak nadzieję, że nowy wortal pomoże w szybszym i sprawniejszym załatwieniu formalności związanych z administracją architektoniczno-budowlaną, a także ułatwi znalezienie odpowiedniego wniosku czy informacji o sprawach prowadzonych przez wydział - mówi Piotr Sobczak, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania.

Na stronie można znaleźć opisy spraw, wnioski i druki (m.in. do warunków zabudowy, pozwolenia na budowę, zgłoszenia), przydatne telefony, organizację pracy wydziału, w tym przyjmowanie i wydawanie dokumentacji w czasie epidemii koronawirusa. Na portalu publikowane będą również informacje o pozostałych sprawach związanych z pracą jednostki jak np. aktualności dotyczące nowych pomników zlokalizowanych na terenie Poznania, prowadzonych konkursach architektoniczno-urbanistycznych, czy aktualnym stanie prac nad uchwałą krajobrazową.

- Ponadto będziemy informować o krokach podjętych w celu cyfryzacji procesu budowlanego, w tym skanowaniu wydawanych decyzji, a także udziału pracowników wydziału w projekcie Ministerstwa Rozwoju dotyczącego właśnie digitalizacji. Pragniemy również, aby klienci zapoznali się z zaangażowaniem urzędników z Wydziału Urbanistyki i Architektury w tematy mniej oczywiste, jak np. organizacja Pikniku Jerzykowego. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie szkół podstawowych mają okazję poznać rolę, jaką pełni architektura w kontekście ochrony tych pożytecznych ptaków - dodaje dyrektor Sobczak.

Informacje zawarte na stronie są podzielone tematycznie, co ułatwia poruszanie się w gąszczu przepisów, a także umożliwia szybkie odnalezienie właściwego zagadnienia. Ponadto do każdej sprawy dołączono odpowiednie wzory wniosków wraz z przykładami ich wypełnienia. Dodatkowy udogodnieniem są przekierowania na strony innych instytucji, których zakres prac tematycznie związany jest z daną sprawą.

Wortal jest na bieżąco aktualizowany.

JZ