- Żadna inna impreza wystawiennicza w Polsce nie prezentuje tak bogatej oferty polskich i zagranicznych szkół, jak poznańskie Targi Edukacyjne. W tym roku będzie to ponad 200 wystawców, na stoiskach których można zapoznać się z propozycjami ośrodków edukacyjnych i możliwościami rozwoju w poszczególnych zawodach. Biorąc pod uwagę różnorodność prezentowanych ofert, jestem pewien, że tegoroczna odsłona wydarzenia będzie bardzo inspirująca i zaowocuje wieloma dobrymi decyzjami co do wyboru dalszej ścieżki kształcenia - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, podczas gali inaugurującej targi.
Program trzydniowej imprezy wypełniają warsztaty wykłady, pokaz i konferencje, przygotowanych dla uczniów oraz rodziców, a także pedagogów, psychologów, dyrektorów czy nauczycieli.
Odkryj swoją pasję!
Na stoisku Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania uczniowie mają możliwość spotkania z doradcą zawodowym, który pomoże im sprecyzować preferencje dotyczące szkoły, do której chcieli by uczęszczać. Oprócz tego można uzyskać równiez istotne informacje dotyczące edukacji w naszym mieście.
Dla maturzystów ciekawe pokazy przygotowały szkoły wyższe - m.in. Politechnika Poznańska, która zademonstruje, jak wygląda badanie mózgu pod kątem neuromarketingu, działanie spawarki światłowodowej, a także oprogramowanie do symulacji lotów dronem.
Pokazy i animacje przygotowują również służby mundurowe. W tym roku uczestnicy będą mieli do dyspozycji stoiska wielkopolskiej policji i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Targi Edukacyjne to także okazja do wsparcia działań charytatywnych - podczas wydarzenia odbędzie się akcja rowerowa "Ścigamy się i pomagamy". Każdy będzie mógł wykręcać kilometry na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" w Złotowie.
Podczas targów będzie można również sprawdzić swoją wiedzę. Po raz drugi zostanie zorganizowana gra "Kreatywnie w przyszłość" adresowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Zabawa będzie ściśle związana z tematyką wydarzenia. Dla pierwszych 50 uczestników z najwyższą liczbą punktów przewidziane są upominki.
Istotnym elementem targów jest również budowanie relacji ponad podziałami. Uczestnicy tegorocznej edycji zobaczą m.in. wystawę "Ścieżki Życia" poświęconą Polakom żyjącym na przestrzeni ostatnich 100 lat w regionie wokół Frankfurtu nad Menem i w Hesji.
#KreaTYwni mentorzy w Szkole Jutra
W ramach Targów Edukacyjnych odbędzie się takkże szereg konferencji i kongres oświatowy. Ich celem jest szerzenie idei #KreaTYwni wśród osób odpowiedzialnych za wychowanie i nauczanie: nauczycieli, dyrektorów, pedagogów, psychologów i rodziców.
Jednym z takich wydarzeń jest konferencja naukowa - "Szkoła jutra - dobre relacje, edukacja językowa, kreatywne metody pracy". Panele dyskusyjne w jej ramach jeszcze jutro będą odbywać się w Poznań Congress Center, z kolei w niedzielę konferencja przeniesie się na antresolę pawilonu 7, gdzie zaplanowano prezentacje dla rodziców z dziećmi. Pełny program wydarzenia znajduje się na stronie: www.konferencjaedukacyjna2020.pl.
XXIV Targi Edukacyjne odbędą się w godz. 10-18 (sobota) i godz. 10-16 (niedziela).
Lokalizacja, wejście i wjazd
Międzynarodowe Targi Poznańskie - pawilon 7A i 8A. Wejście bezpośrednie od ulicy Śniadeckich (Wejście Zachodnie). Na teren można wejść także przez Hol Wschodni od dworca Poznań Główny. Wjazd dla samochodów będzie otwarty od ulicy Śniadeckich oraz Głogowskiej.
Wstęp i parking
Wejście jest bezpłatne, a karta wjazdu dla samochodów na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich kosztuje 30 zł - płatność na miejscu lub online.
Szczegóły: https://edukacja.mtp.pl/pl
MTP/JZ