Liczba wyników na stronie
10

Jakie obowiązki ma pracodawca, który chce legalnie zatrudnić cudzoziemca? Co trzeba zrobić, by dać pracę osobom z Ukrainy, które przyjechały do Poznania po wybuchu wojny? Na te pytania odpowiedzą prowadzący szkolenie przygotowane przez Migrant Info Point. 

Obywatele Ukrainy, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Polsce lub myślą o jej założeniu, mogą już zapisywać się na bezpłatną konferencję "Przejdź z poznańskim biznesem na Ty". W jej trakcie specjaliści wyjaśnią m.in. to, jakie są formalne aspekty założenia firmy, która forma opodatkowania jest najkorzystniejsza, jak stworzyć biznesplan. Wydarzenie odbędzie się 8 listopada.

"Szyfry do Poznania" to terenowa gra w centrum miasta. Uczestnicy mogą wcielić się  w rolę tajnego agenta i chronić tajemnicę złamania szyfru Enigmy przed wrogim wywiadem. Po drodze czekają liczne wyzwania, których rozwiązanie zaważy na wyniku II wojny światowej.

W czwartek, 20 października, zmieni się organizacja ruchu na ul. Hetmańskiej, w rejonie budowanego przejazdu rowerowego przy skrzyżowaniu z ul. Jarochowskiego. W trakcie nadchodzącego weekendu prowadzone prace będą miały wpływ na rozkład jazdy komunikacji miejskiej.

W środę, 19 października, o godz. 20:30 Lech Poznań rozpocznie zmagania w Pucharze Polski. Pierwszym rywalem będzie Śląsk Wrocław. Najlepiej na stadion dojechać komunikacją miejską, która będzie wzmocniona zarówno przed spotkaniem, jak i po nim.

W parku im. ks. T. Kirschke powstała rabata bylinowa. Tworzy ją ponad 2500 roślin. Wiosną, gdy wszystkie rozkwitną, mieszkańcy będą mogli podziwiać je w pełnej okazałości.

W stolicy Wielkopolski po raz 24. przyznano Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Trafiła ona do Pracowni Projektowej J. P. Woźny za projekt ekspozycji reliktów palatium Mieszka I na Ostrowie Tumskim. To szklana instalacja będąca odtworzeniem kształtu siedziby pierwszego władcy Polski. W tym roku jurorzy zdecydowali także o przyznaniu dwóch wyróżnień.

Liczba wyników na stronie
10