Do 30 czerwca zgłaszać można kandydatów na ławników sądów powszechnych w stolicy Wielkopolski. Pretendenci muszą m.in. być obywatelami Polski, mieszkać lub pracować w Poznaniu oraz mieć od 30 do 70 lat. Kadencja trwać będzie od 2024 do 2027 roku.
1 lipca rozpocznie się kolejny cykl wydarzeń w dawnej zajezdni tramwajowej Madalina. W tym roku organizatorzy zabiorą poznaniaków w kosmiczną podróż. Atrakcje czekają na mieszkańców aż do 3 września.
Trwają prace budowlane na ponadtrzystumetrowym odcinku ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Lasu Dębińskiego. Budowa tej drogi poprawi komfort przemieszczania się na trasie Poznań - Luboń.
Po wybudowaniu wiaduktów kolejowych na granicy Poznania i Plewisk, wykonawca inwestycji koncentruje się m.in. na pracach drogowych. Trwa układanie nawierzchni, a 27 czerwca (wtorek) udostępnione po przebudowie zostanie skrzyżowanie ul. Piwoniowej i Grunwaldzkiej.
W środę, 28 czerwca, w związku z uroczystościami 67. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r. planowane są zmiany w organizacji ruchu.
Rozpoczyna się kolejny etap prac nad strategicznym dokumentem dla Metropolii Poznań. Jest to długoterminowa wizja, zawierająca konkretne cele w zakresie poprawy transportu na jej obszarze. Chodzi o określenie kierunków rozwoju transportu publicznego i prywatnego, które pozwolą połączyć oczekiwania mieszkańców i obecne wyzwania stojące przed Poznaniem.
Najstarsza znana nauce Wielkopolanka żyła 10 tysięcy lat temu, miała ciemną skórę i niebieskie oczy. Co robiła i jakimi przedmiotami posługiwała się na co dzień? Można się tego dowiedzieć, odwiedzając najnowszą wystawę czasową Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.
Od najbliższej soboty, 1 lipca, oficjalnie przestaje obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego, wprowadzony przez rząd w związku z pandemią COVID-19. To oznacza, że zmienią się terminy na załatwienie urzędowych spraw dla właścicieli pojazdów.
Tylko do 30 czerwca trwa nabór wniosków do drugiego etapu programu mieszkaniowego - "POZnań - i zamieszkaj". Zainteresowani mogą ubiegać się o najem jednego z 353 komfortowych lokali, które powstaną na Strzeszynie.
Na Zagórzu - południowej części Ostrowa Tumskiego - rozpoczynają się badania archeologiczne wyprzedzające budowę dwóch przepraw pieszo-rowerowych nad Wartą i Kanałem Ulgi. Historycy mogą tam dotrzeć do podziemnych śladów po fortyfikacjach. Teren inwestycji będzie stopniowo przygotowywany do prac budowlanych, dzięki którym dwa mosty połączą Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo.