Miasto przystępuje do prac nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów wokół Jeziora Maltańskiego. Nowy dokument ma zastąpić plany sprzed 20 lat, co pozwoli skutecznie chronić tereny zieleni.
O idei poznańskiej uchwały krajobrazowej i jej założeniach będzie można porozmawiać już 7 lutego podczas otwartego spotkania w Pawilonie. Wydarzenie kierowane do mieszkańców oraz przedsiębiorców będzie okazją, żeby lepiej poznać przepisy dotyczące rozmieszczania nośników reklamowych i małej architektury, a także podyskutować o estetyce przestrzeni publicznych.
Znacznie wzrośnie wysokość środków dla osiedli na budowę i remonty dróg lokalnych na lata 2025-2029. Wyniosą one 100 mln zł. Większość tych pieniędzy trafi do osiedli peryferyjnych.
Postępuje budowa pieszo-rowerowej przeprawy łączącej Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo. Na przełomie stycznia i lutego zakończyły się prace fundamentowe. Zapadła również decyzja o docelowej separacji ruchu
Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę dotyczącą nowych zasad naliczania środków budżetowych dla osiedli. Oznacza to większą stabilizację ich finansowania. Przepisy zostaną uwzględnione przy planowaniu budżetu Miasta na 2025 r.
W 2024 roku minie 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Dwa poznańskie skwery i dwie ulice otrzymały nazwy, które upamiętniają to ważne wydarzenie i ludzi, którzy się do niego przyczynili.
W środę (7 lutego) zmieni się organizacja ruchu na ul. Małe Garbary - wymagają tego prace, które rozpocznie wykonawca nowej drogi rowerowej między mostem Bolesława Chrobrego a ul. Kulasa.
Ponad 450 kontroli dotyczących spalania nielegalnych odpadów i wykorzystywania niedozwolonych źródeł ciepła przeprowadziła już w tym roku Straż Miejska Miasta Poznania. Styczeń to pierwszy miesiąc funkcjonowania uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, zakazującej używania starych bezklasowych pieców centralnego ogrzewania.
Podpisano umowę z wykonawcą na wymianę nawierzchni na ulicy Krynickiej na poznańskich Podolanach. Dzięki temu poprawi się komfort i bezpieczeństwo kierowców.
21 lutego - w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego - w CK Zamek o języku w debacie publicznej rozmawiać będą: prof. dr hab. Renata Przybylska - językoznawczyni, Ewa Siedlecka - publicystka, prof. dr hab. Waldemar Kuligowski - antropolog kulturowy, oraz prof. dr hab. Ryszard Piotrowski - prawnik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.