Wszystkie ważne informacje z miasta w zasięgu ręki - od niedawna to możliwe dzięki aplikacji Smart City Poznań. W jej nowej zakładce "Infoteka" można znaleźć najnowsze wiadomości z wszystkich miejskich wortali.
Zbliża się ostatnia faza prac drogowych w obrębie węzła Grunwaldzka na granicy Poznania i Plewisk. Zgodnie z zapowiedziami, w piątek, 4 sierpnia, zlikwidowane zostaną wahadła po obu stronach przejazdu pod torami kolejowymi. Przez kolejne dni należy liczyć się jeszcze ze zmianami wynikającymi z prac nawierzchniowych, a w połowie sierpnia nowy układ drogowy będzie w pełni przejezdny. 4 sierpnia zmieni się też organizacja ruchu pieszych i rowerzystów, którzy będą mogli korzystać z nowej kładki.
Od końca czerwca trwa remont nawierzchni północnej (prowadzącej w kierunku centrum) jezdni ul. Warszawskiej, na odcinku od ul. Św. Michała do ul. Krańcowej, a także skrzyżowania ulic Warszawskiej i Krańcowej. Wraz z postępem prac zmieni jest organizacja ruchu. Zostanie wprowadzona w nocy z 3 na 4 sierpnia.
Była wykorzystywana podczas II wojny światowej, nie wiadomo jednak przez jaką formację lub służby - oryginalną niemiecką maszynę szyfrującą o numerze K470 można już oglądać na ekspozycji Centrum Szyfrów Enigma. Urządzenie do Poznania przyjechało dzięki Agencji Wywiadu.
Przebudowa ul. Heleny Modrzejewskiej wkracza w kolejny etap prac, które wiążą się ze zmianą w organizacji ruchu.
W czerwcu rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową drogi rowerowej po północnej stronie jezdni ulic Estkowskiego, Małe Garbary i Wolnica do skrzyżowania z ul. Działową. Ten sam wykonawca zrealizuje także dalszy odcinek trasy - do ul. Kulasa.
W czwartek, 3 lipca, odbędzie się rewanżowe spotkanie Lecha Poznań z Żalgirisem Kowno w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W pierwszym meczu poznańska drużyna wygrała dwiema bramkami."Kolejorz" gra o awans do 3. rundy eliminacji LKE.
8 sierpnia obchodzone jest w Polsce święto pszczół i innych owadów zapylających. Znaczenie tych małych mieszkańców Ziemi jest ogromne. Przekonać się będzie można o tym podczas wydarzeń organizowanych z tej okazji w całym Poznaniu. Odbędą się m.in. warsztaty, wystawy edukacyjne, spotkania i spektakle. Będzie to okazja do poznania nie tylko pszczół miodnych, ale przede wszystkim tych dziko żyjących.
Ścieżka bosych stóp, kuchnia błotna czy zjeżdżalnia z wykorzystaniem prawdziwego polodowcowego głazu - to tylko niektóre instalacje, jakie można znaleźć w nowo otwartym Rzecznym Ogrodzie EkoEdukacji. Znajdujące się w sąsiedztwie Bramy Poznania miejsce umożliwia prowadzenie warsztatów w zakresie ochrony środowiska, a także jest otwartą dla wszystkich przestrzenią rekreacji i wypoczynku.
Zakończył się odbiór techniczny wyremontowanego chodnika na ul. Bnińskiej. Piesi zyskali wygodne dojście do posesji i w kierunku przystanków komunikacji publicznej.