Nadal można zobaczyć wystawę EkoEksperymentarium

Zdjęcie przedstawia kobietę i dzieci przed planszą. - grafika rozmowy
Nadal można zobaczyć wystawę EkoEksperymentarium
Nadal można zobaczyć wystawę EkoEksperymentarium

Co zrobić, by zaoszczędzić aż 700 litrów wody tygodniowo? Jak zrezygnować z plastiku i dzięki temu zachować w portfelu nawet tysiąc złotych rocznie? W jaki sposób wyłapywać "wampiry energetyczne" i skutecznie oszczędzać prąd? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym w Poznaniu, gdzie do 22 listopada można odwiedzić EkoEksperymentarium - interaktywną wystawę o ekologii na co dzień. Wstęp jest bezpłatny.

Wszystkie dostępne terminy grupowego zwiedzania wystawy EkoEksperymentarium już są zajęte. Ekspozycja cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że można ją zwiedzać jeszcze tylko w soboty, indywidualnie (w godz. 10:00-16:00).

EkoEksperymentarium to - jak nazwa wskazuje - wystawa, która przez eksperymenty właśnie pokazuje, w jaki sposób na co dzień żyć bardziej ekologicznie. Zabawą i prostymi doświadczeniami można przekonać się, że banalnie łatwo jest zaoszczędzić nawet 700 litrów wody tygodniowo albo zachować w portfelu nawet tysiąc złotych rocznie, eliminując plastikowe opakowania w kupowanych produktach. Poza tym autorzy projektu pokazują w jaki sposób wyłapywać "wampiry energetyczne" i skutecznie oszczędzać prąd.

EkoEksperymentarium to mieszkanie, w którym przez zabawę i doświadczanie można nauczyć się, jak dbać o środowisko we własnych domach. Dotychczas wystawa gościła m.in. w Gdyni, Wrocławiu, Warszawie, Bielsku-Białej, Krakowie, Łodzi, Wałbrzychu, Kielcach i Opolu, gdzie zobaczyło ją ponad 35 tysięcy małych i dużych ekoeksperymentatorów.

Wystawa jest częścią projektu edukacyjnego EkoEksperymentarium, składającego się z portalu z grami oraz interaktywnych lekcjii o klimacie dla młodzieży (ekoeksperymentarium.pl).

Ekspozycja jest dostępna w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym w Poznaniu, przy ul. Wiankowej 3. W każdą sobotę do 22 listopada można ją odwiedzać od godz. 10:00 do godz. 16:00. Nie trzeba rezerwować wizyt. Wstęp jest nieodpłatny. Projekt jest objęty patronatem Prezydenta Poznania, sfinansowany z budżetu Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Poznaniu.

Więcej informacji o wystawie oraz zdjęcia z jej otwarcia znajdują się na stronie internetowej Poznan.pl.

WGK/ AJ