Rakastan - bo tak ma na imię nowy mieszkaniec poznańskiego ogrodu zoologicznego - jest waranem z Komodo. Ma dwanaście lat i do stolicy Wielkopolski przyjechał z Pragi. Zwierze zostanie zaprezentowane w niedzielę, 26 listopada w Starym ZOO.
Dzięki akcji Syty_POZnań do organizacji charytatywnych trafiło już kilkaset kilogramów żywności z długą datą ważności. Przygotowano też niemal tysiąc posiłków dla potrzebujących mieszkańców stolicy Wielkopolski. Szkoły i przedszkola mogą nadal dołączać do zbiórki.
Nowa nawierzchnia jezdni zostanie ułożona na kolejnym odcinku ul. Bałtyckiej. Tym razem na prawym, skrajnym pasie pomiędzy wiaduktem w Antoninku a ulicą Gnieźnieńską.
Pomiędzy Chwaliszewem, Ostrowem Tumskim i Berdychowem powstaną dwa mosty dla pieszych i rowerzystów. Na terenie inwestycji pracują archeolodzy, a 27 listopada zmieniona zostanie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Berdychowo i Rychlewskiego.
Na osiedlu Tysiąclecia powstał kompleks rekreacyjno-sportowy. Mieszkańcy mogą korzystać m.in. z nowego boiska, placu zabaw, a także siłowni zewnętrznej. Miejsce wzbogaciła także nowa zieleń.
27 listopada na ul. Szczepankowo wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Ma to związek z pracami przy przebudowie platform przystanków autobusowych "Gospodarska".
Rozpoczęły się prace przy budowie chodnika po południowej stronie ulicy Roberta Kocha na Świerczewie. Roboty będą prowadzone na odcinku od ulicy Orkana do Witaszka.
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozszerza akcję mającą na celu zabezpieczenie mieszkańców miejskich lokali. Dla najemców przygotowano czujniki dymu, które można odebrać w Punktach Obsługi Klienta.
Urząd Miasta Poznania dołączył do grona instytucji, które podpisały "Deklarację prostego języka". Oznacza to, że jego przedstawiciele będą nadal dążyć do prostej komunikacji i zachowywać standardy językowe.
Wagon doczepny S2D - tak zwany Duży Szczeciniak - powraca po remoncie na poznańskie torowiska. W najbliższą niedzielę będzie można go zobaczyć w trakcie parady organizowanej z okazji 125-lecia tramwaju elektrycznego w stolicy Wielkopolski, a później podczas prezentacji taboru w zajezdni Madalińskiego.
Można już poruszać się po wyremontowanej nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Reymonta. Prace przeprowadzone były na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego.
Nadchodzi 41. edycja Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza "Ale Kino!". Od 26 listopada przez ponad tydzień - do 3 grudnia - będzie można obejrzeć ponad 40 produkcji dla dzieci i młodzieży.
Dzięki miejskiemu programowi dofinansowania do in vitro na świat przyszło już 507 małych poznaniaków i poznanianek. Trwa druga edycja programu. Pary, które chcą wziąć w nim udział, cały czas mogą się zgłaszać.
W tym roku powstało niemal 30 miejsc sprzyjających aktywności fizycznej - placów zabaw, siłowni zewnętrznych czy boisk. Wiele z nich przeszło także modernizację. Inwestycje te mają na celu przede wszystkim poprawić jakość życia mieszkańców, podnosząc m.in. ich aktywność fizyczną.
Krakowskie MPK wyremontowało historyczny wagon - tak zwany "Duży Szczeciniak". Wkrótce wróci on do Poznania i w przyszłości będzie wykorzystywany m.in. na liniach turystycznych. Tym, co wyróżnia ten pojazd sprzed prawie 100 lat, jest część niskopodłogowa.
Budynek urzędu miasta przy placu Kolegiackim podświetli się dziś na czerwono. Powodem jest obchodzony 22 listopada Międzynarodowy Dzień 22q11. Pod tą nietypową nazwą kryje się rzadkie zaburzenie genetyczne.
GFT, międzynarodowe przedsiębiorstwo z branży IT, zainaugurowało w środę działalność swojej siedziby w kompleksie biurowców Nowy Rynek. Firma zatrudnia w Poznaniu ponad 200 osób.
Specjaliści z Oddziału Chirurgii Ogólnej, Laparoskopowej i Endokrynologicznej miejskiego szpitala J. Strusia przeprowadzili pierwsze trzy operacje rękawowej resekcji żołądka - w ramach chirurgicznego leczenia otyłości. Tym samym placówka stała się drugim w Poznaniu ośrodkiem, zajmującym się kompleksowym i refundowanym przez NFZ leczeniem pacjentów bariatrycznych.
Już w najbliższy weekend sześć najlepszych chórów w kraju powalczy o Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza. Rywalizacja o tytuł odbędzie się w niedzielę. Oprócz konkursu głównego organizatorzy przygotowali także liczne wydarzenia towarzyszące, w których bezpłatnie może wziąć udział każdy.
Kim byli ludzie, którzy tworzyli Poznań setki lat temu? Kto upowszechnił picie kawy w stolicy Wielkopolski i jaki wpływ miała kontrreformacja na tradycje teatralne miasta? Odpowiedzi na te wszystkie pytania dostarcza niezwykła ekspozycja, którą można oglądać jeszcze tylko przez kilka dni - do 26 listopada w Galerii Śluza. Wstęp wolny.