W nowo powstającym skrzydle Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego uroczyście wmurowano kamień węgielny.
W nocy z soboty na niedzielę, z 26 na 27 października nastąpi zmiana czasu z tzw. letniego na tzw. zimowy. O godzinie 3:00 cofamy zegarki na godzinę 2:00.
Off Cinema, Noc w Palmiarni, otwarcie Lumina Parku, finał Tygodnia Kobiet, a może PGA lub Kretescon? Nadchodzący weekend w Poznaniu obfitować będzie w zaskakujące i porywające wydarzenia. Z pewnością każdy mieszkaniec i mieszkanka miasta znajdą coś dla siebie.
Ponad 200 instalacji świetlnych i baśniowa atmosfera - to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego. Tym razem, odwiedzając Lumina Park przy ul. Warmińskiej, będzie można przenieść się do Ogrodu Czarów, a nawet spotkać Alicję, tytułową bohaterkę książki Lewisa Carolla i jej filmowych adaptacji.
Jeszcze tylko przez kilka dni można głosować w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2025, a tym samym zdecydować, na co zostanie wydane 28 milionów złotych. Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się 170 projektów. Głosowanie kończy się w poniedziałek, 28 października - w samo południe.
Sprawdzają stan techniczny budynków w całym mieście, kontrolują największe inwestycje, czuwają nad bezpieczeństwem placów zabaw - pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania obchodzą 25-lecie istnienia tej instytucji.
Na poznaniaków i poznanianki czeka wędrówka wśród tropikalnych roślin po zmroku, a to wszystko wśród latynoskich rytmów. Jesienną odsłonę Nocy w Palmiarni zaplanowano na najbliższy piątek.
Wkrótce dzień Wszystkich Świętych - z miejskiej usługi bezpłatnego sprzątania nagrobków bliskich mogą skorzystać nie tylko seniorzy, ale również osoby z niepełnosprawnościami.
Aquanet rozpoczyna prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w ul. Obornickiej w Poznaniu. W związku z inwestycją wprowadzone zostaną czasowe zmiany organizacji ruchu.
Jak odnaleźć autentyczność w świecie pełnym idealnych wizerunków? Czy architektura może wpływać na poczucie bezpieczeństwa? Kim są "Poznanianki 2024"? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas spotkania w Bibliotece Raczyńskich, które zakończy Tydzień Kobiet.
Osoby prowadzące działalność gospodarczą w śródmieściu mogą na święta udekorować swój lokal choinką, którą otrzymają bezpłatnie od Miasta. Wystarczy wysłać zgłoszenie do urzędu, odebrać drzewko i lampki w wyznaczonym punkcie, a później wystawić je przed własnym lokalem dbając, by pięknie świeciło.
Trwają prace przy budowie wiaduktów drogowych w ciągu ulicy Lutyckiej i Golęcińskiej oraz ronda u zbiegu ul. Literackiej i Koszalińskiej. W związku z ich postępem w piątek, 25 października, zmieni się organizacja ruchu w rejonie cmentarza przy ul. Szczawnickiej, a w poniedziałek, 28 października - na skrzyżowaniu ulic Koszalińskiej, Żołnierzy Górników i Żołnierzy Wyklętych.
Wielofunkcyjna hala powstanie przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego. To miejsce, w którym trenować będą poznańscy judocy.
26 listopada ukaże się płyta z utworami laureatów trzeciej odsłony projektu "My Name Is Poznań". Jednocześnie wystartował nabór do czwartej edycji konkursu.
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Starsi poznaniacy i poznanianki, którzy chcą wcześniej odwiedzić miejskie cmentarze, mogą skorzystać z dostępnego tam transportu. Za złotówkę pracownicy nekropolii dowiozą ich pod wskazany nagrobek. Usługa jest częścią programu Poznań Viva Senior.
Co widać, a czego nie - jakie są przejawy krzywdzenia dzieci? Jak ochronić młodych ludzi przed cyberprzemocą? Czy perfekcjonizm opiekunów ma wpływ na maluchy? To tylko niektóre z tematów poruszonych podczas konferencji "Być świadomym rodzicem zastępczym - współczesne wyzwania".
W 68. rocznicę wybuchu Powstania Węgierskiego złożono kwiaty pod tablicami upamiętniającymi Pétera Mansfelda i Romka Strzałkowskiego. 23 października 1956 roku Węgrzy wyszli na ulice, aby przeciwstawić się reżimowi komunistycznemu, a także wyrazić swoją solidarność z protestującymi wcześniej Polakami.
Każde szanujące się miasto ma swoją zjawę, damę-widmo czy bezgłowego rycerza. Poznań również - każdy, to w niedzielę odwiedzi rynek Łazarski, będzie mógł spotkać duchy tej dzielnicy, obejrzeć pamiątki ze starych szaf i obejrzeć stare zdjęcia.
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku w pobliżu poznańskich cmentarzy wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu - mają one ułatwić dojazd do nekropolii i zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Służby drogowe apelują, by zwracać uwagę na oznakowanie.
W okresie Wszystkich Świętych warto wybrać dojazd w rejon cmentarzy komunikacją zbiorową, tym bardziej, że jak co roku będzie ona znacząco wzmocniona. Zmiany w komunikacji rozpoczną się już w sobotę, 26 października i potrwają do niedzieli, 3 listopada. Wydłużone zostaną trasy tramwajów nr 5 i 6. Wzmocnione zostaną linie nr 1, 5, 6, 8, 13 oraz 15. Uruchomione będą także dodatkowe połączenia: nr 41 (w relacji Junikowo - Miłostowo), 42 (Os. Sobieskiego - Miłostowo) oraz 43 (Junikowo - Miłostowo).