"Szyfry do Poznania" to terenowa gra w centrum miasta. Uczestnicy mogą wcielić się w rolę tajnego agenta i chronić tajemnicę złamania szyfru Enigmy przed wrogim wywiadem. Po drodze czekają liczne wyzwania, których rozwiązanie zaważy na wyniku II wojny światowej.
W czwartek, 20 października, zmieni się organizacja ruchu na ul. Hetmańskiej, w rejonie budowanego przejazdu rowerowego przy skrzyżowaniu z ul. Jarochowskiego. W trakcie nadchodzącego weekendu prowadzone prace będą miały wpływ na rozkład jazdy komunikacji miejskiej.
W środę, 19 października, o godz. 20:30 Lech Poznań rozpocznie zmagania w Pucharze Polski. Pierwszym rywalem będzie Śląsk Wrocław. Najlepiej na stadion dojechać komunikacją miejską, która będzie wzmocniona zarówno przed spotkaniem, jak i po nim.
W parku im. ks. T. Kirschke powstała rabata bylinowa. Tworzy ją ponad 2500 roślin. Wiosną, gdy wszystkie rozkwitną, mieszkańcy będą mogli podziwiać je w pełnej okazałości.
Dystrybucja tabletek jodku potasu już ruszyła - wkrótce trafią do ponad 170 szkół, szpitali i placówek POZ w całym Poznaniu. Jak się zachować w sytuacji ewentualnego zagrożenia i jak mądrze przygotować się do odbioru leku?
W stolicy Wielkopolski po raz 24. przyznano Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Trafiła ona do Pracowni Projektowej J. P. Woźny za projekt ekspozycji reliktów palatium Mieszka I na Ostrowie Tumskim. To szklana instalacja będąca odtworzeniem kształtu siedziby pierwszego władcy Polski. W tym roku jurorzy zdecydowali także o przyznaniu dwóch wyróżnień.
Trwa Badanie Klimatu Rowerowego. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec danego miasta lub gminy - bez względu na to, czy korzysta z roweru często, czy tylko sporadycznie. Ankiety można wypełnić do końca roku. Po dwóch tygodniach najwięcej osób wypowiedziało się w Poznaniu.
"Grabienie i koszenie - przyrodnicze utrapienie" to bezpłatne szkolenie organizowane przez Urząd Miasta Poznania. Dotyczyć będzie pielęgnacji terenów zieleni w mieście oraz zagadnień związanych z koszeniem trawników i grabieniem liści.
Konferencja Klimat i środowisko jest samorządową inicjatywą poświęconą zagadnieniom adaptacji do zmian klimatu w wymiarze zarządzania środowiskiem i wprowadzania konkretnych rozwiązań służących jego dobru. Odbędzie się 21 października w ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.
Od 22 lat Poznań docenia zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, jaką niosą wolontariusze. Ich praca to fundament lokalnych organizacji pozarządowych, angażujących się w wiele istotnych działań społecznych. Do 30 października trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu.