Liczba wyników na stronie
20

Pod pomnikiem adwokatów broniących uczestników Poznańskiego Czerwca 1956 roku przedstawiciele władz miasta i województwa, stowarzyszeń kombatanckich i innych instytucji złożyli kwiaty. W imieniu poznanianek i poznaniaków hołd bohaterom oddał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta, a radę miasta reprezentował jej wiceprzewodniczący, Łukasz Kapustka.

Piętnaście poznańskich restauracji znalazło się w zestawieniu przygotowanym przez Przewodnik Michelin Guide 2024. Restauracja Muga drugi rok z rzędu otrzymuje prestiżową gwiazdkę. Do Fromażerii i TU., które utrzymały wyróżnienie Bib Gourmand, dołączył wildecki SPOT. Na karty przewodnika trafiły nowe poznańskie lokale: Cucina, Marino Bistrot, Port Sołacz i Pasodobre.

Nie tylko przystanek autobusowy, ale także nowy skwer powstał przy zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego. To efekt współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Zarządu Transportu Miejskiego, Zarządu Dróg Miejskich oraz rady osiedla.

Po turniejach dziecięcych Enea Cup Poznań 2024 nadszedł czas na seniorskie Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Już od piątku, 21 czerwca, przez cały weekend nad Jeziorem Rusałka kibice podziwiać będą ponad dziewięćdziesiąt najlepszych drużyn z całej Polski, a także gości z zagranicy. Wstęp na trybuny jest bezpłatny. 

Mała sala sesyjna nr S3 urzędu miasta wróciła po remoncie do swojego pierwotnego wyglądu. Pomieszczenie, które dawno temu było klasztorną kuchnią, odzyskało surowy klimat. Już wkrótce będą korzystać z niego radni i goście.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Poznania ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące wystąpienia burz z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru oraz możliwym gradem. Mogą się one pojawić w ciągu najbliższej nocy.

Ethno Port 2024, czyli Międzynarodowy Festiwal Muzyki Etnicznej powraca. To już 17. edycja wydarzenia, pozwalającego odkrywać brzmienia i tradycje różnych regionów świata. Na poznaniaków i poznanianki czekają 4 dni muzycznych doznań i różnorodnych atrakcji towarzyszących. 

W sobotę, 22 czerwca, czyli dzień po zakończeniu roku szkolnego na liniach miejskich i podmiejskich ZTM zostanie wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy. Będzie on obowiązywać do niedzieli, 1 września. 

W tym roku mija 68. rocznica wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956. Ten pierwszy zryw robotniczy w historii powojennej Polski był też pierwszym wystąpieniem przeciwko nowej, komunistycznej władzy. By podkreślić jego wagę, przygotowano wiele wydarzeń związanych z tą ważną datą.

W czwartek i piątek, 20 i 21 czerwca, wykonawca mostów Berdychowskich planuje kolejne transporty wielkogabarytowych elementów konstrukcyjnych. Na czas dostaw konieczne będą zmiany w organizacji ruchu na Zagórzu, czyli południowej części Ostrowa Tumskiego.

Od 1 lipca zaczną obowiązywać nowe umowy z wykonawcami odbierającymi odpady komunalne. Usługa będzie realizowana przez kolejne 3 lata. Oznacza to kilka zmian, ale opłata za odpady nie zmieni się. Nie trzeba też składać nowych deklaracji.

Ruszyła budowa trzeciego pasa autostrady między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu. Realizatorem prac jest spółka Autostrada Wielkopolska. Prace zostaną podzielone na etapy, a cała inwestycja potrwa do końca 2025 roku.

Trwa nabór na kolejną edycję Programu Staży Studenckich. Do 18 czerwca można wysyłać zgłoszenia. Na chętnych czeka 99 miejsc, z czego 13 po raz pierwszy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Staże potrwają cztery miesiące. 

Poznań to przede wszystkim ludzie. Mieszkanki i mieszkańcy miasta to osoby wyróżniające się na rozmaite sposoby. Wśród nich znajduje się kobieta, która przeszła wszystkie ulice stolicy Wielkopolski, podróżnik, mogący pochwalić się wyprawą rowerową z Poznania do Dakaru, twórca poznańskich tramwajów i autobusów z klocków LEGO i wiele innych ciekawych postaci.

Liczba wyników na stronie
20