Liczba wyników na stronie
20

Od soboty, 27 sierpnia kierowcy będą mogli korzystać z nowych wiaduktów drogowych nad ul. Lechicką, nazwanych imieniem Janiny Czarneckiej. Na ten dzień planowane jest ich uruchomienie. Wiadukty są elementem dwupoziomowego węzła komunikacyjnego u zbiegu ulic Lechickiej, Naramowickiej i al. Praw Kobiet.

Na granicy Poznania i Plewisk trwa budowa węzła przesiadkowego z bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi. Ze względu na postęp prac, konieczna jest zmiana organizacji ruchu, która wprowadzona zostanie w poniedziałek, 29 sierpnia rano.

24 sierpnia jest Dniem Niepodległości Ukrainy. Z tej okazji w Poznaniu odbędą się koncerty muzyki klasycznej oraz ukraińskiej. Podczas jednego z nich zbierane będą pieniądze na wsparcie walczących żołnierzy. Ponadto budynek urzędu miasta przy placu Kolegiackim we wtorek i środę podświetlony będzie na niebiesko-żółto.

Trwa projektowanie przebiegu Wartostrady na południe, w kierunku Dębiny. Na terenie użytków ekologicznych, przez które trasa będzie prowadzić, nie zostanie położona masa bitumiczna ani zamontowane oświetlenie. Nowa Droga rowerowa będzie wykonana z tworzyw naturalnych.

Z początkiem sierpnia firma PORR S.A. rozpoczęła kompleksową modernizację trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na odcinku pomiędzy ulicą Roosevelta a przystankiem Słowiańska. Postępy prac są już bardzo widoczne. Wyremontowana będzie cała trasa, aż do przystanku Szymanowskiego. Dzięki temu poprawi się komfort i bezpieczeństwo podróżowania oraz ograniczony będzie hałas.

Ponad 200 pracowników poznańskich szkół zdało egzamin i awansowało na stopień nauczyciela mianowanego. Nominacje wręczali przewodniczący rady miasta, Grzegorz Ganowicz oraz zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski.

Artyści z najlepszych teatrów muzycznych w kraju wystąpią w stolicy Wielkopolski już między 9 a 12 września. Podczas tego niezwykłego wydarzenia w przestrzeniach Auli Artis oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu widzowie będą mogli zobaczyć pokazy spektakli "Cesarz", "Thrill me. Historia Leopolda i Loeba", "Mury Jerycha" oraz "Irena".

W taryfie ZTM Poznań jest dostępna specjalna oferta dla uczniów szkół podstawowych - bilet w cenie 60 zł na całą sieć ważny od 1 października do 30 września następnego roku. Wszystkie bilety okresowe zapisywane są na imiennej karcie PEKA, dlatego rodzice i opiekunowie pierwszoklasistów powinni pamiętać o jej wyrobieniu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące wystąpienia burz, deszczu, silnego wiatru i lokalnie gradu oraz trzeciego, najwyższego stopnia dotyczące upałów. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj i jutro. 

Dawna rzeźnia miejska na Garbarach to jedna z ciekawszych przestrzeni historycznych w mieście. Podczas sobotniego wydarzenia uczestnicy poznają historię zarówno samego kompleksu, jak i jego najbliższego otoczenia. W programie spacery i oprowadzania, podczas których będzie można odkryć tajemnice tego niezwykłego obiektu.

W sobotę i niedzielę ponownie będzie można wybrać się w podróż po Poznaniu liniami turystycznymi: tramwajową 0 i autobusową 100, a w sobotę - także 102.  Można się również przejechać Kolejką Parkową Maltanka, która w sierpniu funkcjonuje nie tylko w weekendy, ale także w dni robocze.

To już ostatnie dni akcji organizowanej przez Centrum Inicjatyw Senioralnych i Caritas Poznań. Tym razem do toreb, jakie wkrótce stworzą poznańscy seniorzy i seniorki, można dorzucić artykuły szkolne. Wypełnione nimi plecaki trafią do ukraińskich dzieci, które znalazły schronienie w stolicy Wielkopolski. Zbiórka trwa do piątku, 19 sierpnia, a wielkie szycie plecaków odbędzie się we wtorek, 23 sierpnia.

Zlot Czerwonych Samochodów, Hip Hop Festival, a także liczne koncerty i spektakle czekają na poznanianki i poznaniaków w najbliższy weekend. Atrakcji nie zabraknie także dla rodzin z dziećmi, które będą mogły zagrać w grę w plenerze czy - już tradycyjnie - obejrzeć przedstawienie nad jeziorem.

Oprócz klasycznych źródeł energii, Poznań stosuje także bardziej ekologiczne rozwiązania. Dzieje się tak m.in. w spalarni odpadów, odlewni Volkswagen oraz oczyszczalni ścieków w Szlachęcinie. Dzięki temu tylko w tym roku udało się już zaoszczędzić tysiące ton węgla i zredukować emisję CO2 do atmosfery.

Wysokie temperatury w ostatnim czasie bywają uciążliwe. Przegrzaniu ulec może nie tylko człowiek. Warto pamiętać o zwierzętach, które również odczuwają negatywne skutki upałów. Co, oprócz zapewnienia nawodnienia, można zrobić dla pupili?

Liczba wyników na stronie
20