Koncert, spektakl, wystawa a może seans filmowy? Poznaniacy i turyści spędzający weekend w stolicy Wielkopolski mają w czym wybierać. Osoby planujące wesele mogą także wybrać się na Targi Ślubne, a zainteresowani kulturą żydowską - na wydarzenia w ramach Dni Judaizmu.
Bartłomiej Nizioł, wybitny skrzypek i pedagog muzyczny, czterokrotnie nagrodzony Fryderykiem m.in. za nagranie utworów Henryka Wieniawskiego, odebrał Srebrną Pieczęć Miasta Poznania.
Rozpoczyna się budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego przy ul. Północnej 9. W związku z tym od 15 stycznia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.
Początek roku to czas wzmożonych prac przy naprawach nawierzchni jezdni. Wahania temperatury - w okolicach zera stopni - powodują, że zamarzająca woda niszczy ulice.
W zeszłym roku poznańskie lotnisko obsłużyło 2 788 990 osób. To wynik ponad 300 tysięcy lepszy od lat przed pandemią.
Rzeźby, obrazy czy biżuterie przywiezione z podróży po Afryce będzie można oglądać na specjalnej wystawie w Palmiarni Poznańskiej. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od soboty, 13 stycznia.
Zarząd Dróg Miejskich podsumował 2023 rok. Na remonty dróg i chodników wydano prawie 27 mln zł. Przy poznańskich ulicach posadzonych zostało w minionym roku ponad 500 drzew oraz blisko 30 tysięcy krzewów, bylin i roślin cebulowych. Zadbano również o bezpieczeństwo pieszych doświetlając kolejne przejścia.
Już po raz 26. miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking najlepszych polskich szkół ponadpodstawowych. Kolejny raz w pierwszej dziesiątce znajduje się Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji.
Miasto Poznań zawarło porozumienie ze strażakami ochotnikami - z OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego i OSP Głuszyna. Jednostki te zostaną ponownie włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Rozpoczyna się VII edycja konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich", który umożliwia poznańskiej młodzieży uzyskanie pieniędzy na realizację własnych pomysłów. Aplikacje należy składać do 13 lutego.