Liczba wyników na stronie
10

Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę dotyczącą nowych zasad naliczania środków budżetowych dla osiedli. Oznacza to większą stabilizację ich finansowania. Przepisy zostaną uwzględnione przy planowaniu budżetu Miasta na 2025 r.

W 2024 roku minie 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Dwa poznańskie skwery i dwie ulice otrzymały nazwy, które upamiętniają to ważne wydarzenie i ludzi, którzy się do niego przyczynili.

Ponad 450 kontroli dotyczących spalania nielegalnych odpadów i wykorzystywania niedozwolonych źródeł ciepła przeprowadziła już w tym roku Straż Miejska Miasta Poznania. Styczeń to pierwszy miesiąc funkcjonowania uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, zakazującej używania starych bezklasowych pieców centralnego ogrzewania.   

21 lutego - w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego - w CK Zamek o języku w debacie publicznej rozmawiać będą: prof. dr hab. Renata Przybylska - językoznawczyni, Ewa Siedlecka - publicystka, prof. dr hab. Waldemar Kuligowski - antropolog kulturowy, oraz prof. dr hab. Ryszard Piotrowski - prawnik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Walentynkowy koncert, opowieść o niebezpiecznych związkach i emocjach, dwie wystawy, a także rozmowa o feminatywach z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego - to tylko część propozycji, jakie przygotowała w lutym Biblioteka Raczyńskich.

Rozpoczął się nabór wniosków do kolejnej edycji miejskiego programu usuwania azbestu. Miasto Poznań pokryje 100 proc. kosztów demontażu lub odbioru tego materiału. Akcja jest skierowana do mieszkańców stolicy Wielkopolski.  

Archeolodzy pracujący na terenie Zamku Królewskiego odkryli wyjątkowy zabytek - jedną z najstarszych w Polsce kuchni królewskich. W piwnicach budynku administracyjnego Muzeum Sztuk Użytkowych znajduje się ogromny filar, który setki lat temu dźwigał jej piec.

Liczba wyników na stronie
10