Liczba wyników na stronie
20

Naukowcy, biznesmeni i politycy z całego świata przyjechali do Poznania na Impact'23. To najważniejsze wydarzenie technologiczno-gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród gości są m.in. Natalie Portman i Nassim Nicholas Taleb, w debatach udział bierze także Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

Zabawy, gry, konkursy i wiele innych atrakcji, a to wszystko w obecności superbohaterów. Już w sobotę, 13 maja, na Wolnym Dziedzińcu przy placu Kolegiackim zainaugurowany zostanie sezon letni. Festyn rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 15:00.

Julia, Natalia oraz Mateusz to absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im.Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, którzy dostali się na zagraniczne uniwersytety - Harvard, Cambrige, Columbia i London School of Economics.

Wzbogaca glebę w substancje organiczne i składniki pokarmowe, poprawia właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne gleby. Kompost, bo o nim mowa, można wyprodukować na własną rękę lub kupić za parę złotych w kilku miejskich punktach.

Książkomaty biją rekordy popularności. Czytelnicy Biblioteki Raczyńskich skorzystali z nich już ponad 29 tysięcy razy - średnio 79 razy dziennie. Urządzenia, dzięki którym łatwiej jest wypożyczyć książki, stanęły w Poznaniu dokładnie rok temu.

Już w najbliższy piątek, 12 maja, na placu Kolegiackim odbędzie się spotkanie poświęcone jerzykom. Będzie można zobaczyć dwa typy montowanych na budynkach budek lęgowych, nauczyć się rozpoznawać tego niezwykle pożytecznego ptaka oraz jego głos, a także wziąć udział w mini warsztatach, grach i zabawach poświęconych ochronie jerzyków.

W sobotę, 13 maja, na wyremontowaną trasę PST wrócą tramwaje linii numer 12, 14, 15 i 16. Będzie można ponownie korzystać z wygodnej i szybkiej komunikacji.Także od 13 maja pasażerowie będą mieli do wyboru kilka linii tramwajowych jadących przez centrum.

Przy szpitalu klinicznym im. Wiktora Degi powstanie Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji dla Dzieci. We wtorek, 9 maja, uroczyście wmurowano tam kamień węgielny i podpisano akt erekcyjny. Inwestycja jest możliwa dzięki akcji charytatywnej organizowanej przez Pho3nix Foundation oraz Ciech TRI TOUR.

Przy ul. Wrzesińskiej ma powstać pierwsze w Poznaniu grzebowisko, gdzie właściciele będą mogli legalnie pochować swoje zwierzęta. Ma to umożliwić nowy projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nad którym pracuje Miejska Pracownia Urbanistyczna. 

Ponad 70 muzeów, galerii i innych organizacji otworzy w sobotę, 20 maja drzwi swoich instytucji kulturalnych dla poznaniaków i poznanianek. Na terenie całego miasta oglądać będzie można wystawy i brać udział w warsztatach. Będzie to największa edycja Nocy Muzeów w historii stolicy Wielkopolski.

Kolejny spacer przyrodniczy już w najbliższą sobotę. Wydział Klimatu i Środowiska zaprasza 13 maja o godz. 11:00 na wyprawę po Dębinie, której tematem przewodnim są "Gawędy o patykach".

To już 20. edycja festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. W poznańskim Kinie Muza publiczność obejrzy 12 filmów znajdujących się w Konkursie Głównym. Najlepszy z nich dostanie Nagrodę Wolności ufundowaną przez Miasto Poznań.

W najbliższą środę, 10 maja, ruszają pierwsze spotkania w Srebrnym Fyrtlu. Na początek seniorzy i seniorki będą mogli zmierzyć się z popularnymi planszówkami - w świat gier wprowadzi ich Jakub Grypczyński, pasjonat tej formy rozrywki. W programie tego dnia jest również spotkanie z miłośnikami podróży i sztuk wizualnych: Henrykiem Kociembą i Romanem Binkiem.

Liczba wyników na stronie
20